Filia wydziału komunikacji już otwarta

czwartek, 18 kwiecień 2019

Od czwartku w Łapach  można już załatwiać wszystkie sprawy związane z  rejestracją  pojazdów. Zaraz po uroczystym przecięciu symbolicznej wstęgi ustawiła się kolejka do nowo otwartej filii Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego. To jedno z bardziej wyczekiwanych przez mieszkańców rozwiązań, które ułatwi załatwianie spraw związanych z rejestracją pojazdu. Nie trzeba już w tym celu jechać do Białegostoku.

-   Cieszę się, że się udało  - mówi Krzysztof Gołaszewski, burmistrz Łap, który w minionej kadencji jako radny powiatowy zabiegał o utworzenie filii wydziału komunikacji w Łapach.

W czwartek (18 kwietnia) w uroczystym otwarciu biura przy ul Piaskowej 9 w Łapach oprócz burmistrza Krzysztofa Gołaszewskiego wzięli udział także m.in.: starosta powiatu białostockiego Jan Bolesław Perkowski, wicestarosta Roman Czepe, radni powiatowi: Maria Busłowska, Andrzej Gąsowski, Mariusz Gołaszewski, radni Rady Miejskiej: Piotr Łapszo i Adam Karasiewicz oraz burmistrz Suraża Henryk Łapiński, wójt gminy Turośń Kościelna Grzegorz Jakuć oraz były starosta Antoni Pełkowski. To podczas minionej kadencji samorządu powiatowego radni zadecydowali o utworzeniu filii wydziału komunikacji w Łapach.

- Ponad rok prowadziłem rozmowy z radnymi. Udało mi się przekonać najpierw starostę i ówczesny zarząd. Po wielomiesięcznych staraniach na mój wniosek złożony z pełnym poparciem i zaangażowaniem naszych radnych powiatowych: Romana Czepe, Ryszarda Łapińskiego, Sylwii Rząca i Marii Busłowskiej  w sierpniu ubiegłego roku Rada Powiatu Białostockiego zadecydowała o powrocie do Łap zamiejscowego biura wydziału komunikacji – wspomina burmistrz Krzysztof Gołaszewski.

O współpracy ponad podziałami politycznymi mówił podczas uroczystości wicestarosta Roman Czepe i były starosta Antoni Pełkowski. Z kolei obecny starosta Jan Perkowski gratulował  udanej współpracy i życzył, aby wydział komunikacji dobrze służył mieszkańcom nie tylko gminy Łapy, ale także gmin sąsiednich.

Burmistrz Krzysztof Gołaszewski w filii wydziału komunikacji w Łapach odebrał dowód rejestracyjny nowo zakupionego autokaru, który będzie dowoził uczniów do szkoły podstawowej w Płonce Kościelnej i w Łupiance Starej. 

Wydział Komunikacji w Łapach czynny: 8.00-15.45 (poniedziałek) i 8.00-15.00 (wtorek - piątek)