„Zakochani w świecie. Indie” - spotkanie z podróżnikami Joanną Grzymkowską-Podolak i Jarosławem Podolakiem

czwartek, 12 maj 2022

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcji promocji czytelnictwa i bibliotek. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy tegoroczną edycję rozpoczęła od spotkania z dziennikarką Joanną Grzymkowską-Podolak i operatorem obrazu Jarosławem Podolakiem. Potrzeba zmian w życiu i chęć spełniania marzeń sprawiły, że małżeństwo zostawiło za sobą stabilną pracę i ruszyło w świat po wielką przygodę. Tak zrodził się duet „Zakochanych w świecie”. To, co oboje zobaczyli i przeżyli postanowili pokazać innym za pomocą słowa i obrazu. Ich film z Indii prezentowany był na największych festiwalach podróżniczych, na spotkaniach autorskich w kraju i za granicą. Z zapisków powstały trzy książki: "Zakochani w świecie. Maroko", " Zakochani w świecie. Indie", "Zakochani w świecie. Malezja". W przygotowaniu jest czwarta - "Zakochani w świecie. Kambodża".

Joanna Grzymkowska-Podolak i Jarosław Podolak odwiedzili wiele miejsc, ale to właśnie do Indii wracali wielokrotnie. Podczas spotkania nasi Goście podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami z tego fascynującego kraju. Opowieściom o spotkanych tam ludziach, kulturze, religii i życiu codziennym w różnych regionach towarzyszył pokaz wspaniałych fotografii. Podróżnicy zabrali nas w filmową podróż po jednym z najbardziej intrygujących stanów Indii, Radżastanie. Pokazali również filmowe impresje z Waranasi, Amritsaru i innych zakątków tego ogromnego kraju. Podczas spotkania pojawił się także temat pandemii. Podróżnicy opisali, jak covidowa rzeczywistość wyglądała w Indiach.

Joanna Grzymkowska-Podolak i Jarosław Podolak to przesympatyczne małżeństwo, z ogromną pasją i odwagą, którym życzymy jeszcze wielu niezapomnianych tysięcy kilometrów fascynujących podróży.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy