Pierwszy dzień jesieni – a my wspominamy wakacje

piątek, 23 wrzesień 2022

Wszystko co dobre, szybko się kończy, np. lato i wakacje. W pierwszy dzień astronomicznej jesieni powspominajmy więc jeszcze trochę słoneczne, ciepłe dni….wakacje.

Warsztaty z cheerleraderkami - jednego z trzech zadań realizowanych w ramach projektu "Rekreacja na sportowo- poznajemy to i owo" realizowanego przy wsparciu finansowym Urzędu Gminy Łapy.

Warsztaty odbyły się w dwóch turnusach 25.07 – 29.07.2022 r. oraz w-dniach 16.08-20.08.2022 roku. Adresowane były do dzieci w wieku 6-14 lat. Brały w nim udział zarówno nasze łapskie cheerleaderki, ale także inne dzieci, które miały ochotę spędzić wolny, wakacyjny czas tanecznie oraz wziąć udział w innych ciekawych formach aktywności ruchowej proponowanej w ramach projektu.

W dwóch edycjach warsztatów wzięło udział 35 dzieci z terenu miasta i gminy Łapy. Tematem przewodnim zajęć była nauka zupełnie nowego, wakacyjnego układu tanecznego, który następnie został zaprezentowany na urodzinach CUS – imprezie miejskiej , która odbyła się przy fontannach w dniu 31.07.2022 roku oraz na pikniku organizowanym przez Miejski Klub Sportowy POGOŃ Łapy w dniu 20.08.2022.

Dla dzieci, które na co dzień nie są członkami klubu, było to całkiem nowe doświadczenie, zakończone całkiem udanym debiutem scenicznym. Występ na scenie, czy też na murawie boiska, w przerwie meczu, budził wielkie emocje a brawa publiczności dodawały odwagi i były wielkim wsparciem.

Każdy dzień "warsztatów z cheerleaderkami" odbywał się w innym miejscu gminy Łapy, tak aby dzieci mogły wziąć udział w różnorakich aktywnościach ruchowych: pływaniu na odkrytych basenach w Płonce Kościelnej ( aktywność ogólnorozwojowa) , jeździe na wrotkach, rolkach i deskorolkach w skate parku w Łapach Szołajdach ( koordynacja ruchowa, równowaga), ćwiczeniach akrobatycznych w Parku Trampolin w Białymstoku. Była też wizyta na stadionie miejskim, na bindudze, spacer po plantach w Białymstoku oraz wizyta w Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy.

Ponieważ pogoda sprzyjała zajęcia taneczne mogły odbywać się na świeżym powietrzu, co dodatkowo sprzyjało pozostałym aktywnościom: grze terenowej, animacjach i zabawach, które przygotowały im instruktorki.

Na warsztatach pojawił się specjalistyczny materac do wykonywania ćwiczeń akrobatycznych. Dlatego II turnus warsztatów stał pod znakiem akrobatyki. Pod okiem Pani Kasi - instruktorki, która wiele lat trenowała akrobatykę, dzieci fikały ile dusza zapragnie, przełamywały lęki i nabywały nowe umiejętności sportowe.

Nie zabrakło tez wspólnej integracji z członkami MKS Pogoń Łapy. Dmuchańce, piłkarskie sumo, strzały na bramkę oraz moc innych atrakcji były wielka frajdą i uczyniły dzień „Pikniku z Pogonią” szczególnie aktywnym i wyjątkowym.

 Projekt "Rekreacja na sportowo - poznajemy to i owo" współfinansowany ze środków Gminy Łapy.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej: https://fb.watch/fJ4Y9li4Xx/

MPower Cheers