Wiosna – atmosferyczna i biegowa!

poniedziałek, 13 maj 2019

W niedzielę (12 maja) na stadionie w Łapach odbył się wiosenny bieg z cyklu „Biegowe Cztery Pory Roku”, organizowany przez Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach.

Ponad 40 zawodników stanęło tego pięknego i prawdziwie wiosennego dnia na starcie. To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę konkurencję innych imprez biegowych, które tego samego dnia odbywały się w regionie. Bardzo cieszymy się, jako organizatorzy, że wybraliście właśnie Łapy i bieg po łapskiej Bindudze. Wielu zawodników startowało w biegu po raz pierwszy i, mamy nadzieję, nie ostatni.

Wśród mężczyzn najlepszy tego dnia był Patryk Drężek, który na metę wbiegł z czasem 31 minut i 41 sekund. Kilkaset metrów za nim przybiegł Mariusz Kamiński, a trzeci, mimo zajmowania drugiego miejsca przez większość biegu, na metę wbiegł Jakub Perkowski. Wśród kobiet, jak zwykle najszybsza była Paulina Łapińska, drugie miejsce zajęła Barbara Antonienko-Płoszczuk, trzecie – Joanna Grochowska. Wszystkim zawodnikom bardzo dziękujemy za udział w biegu! Pełne wyniki zawodów znajdują się na stronie www.okf.lapy.pl. Zapraszamy na kolejne biegi, letni – 7 lipca i jesienny – 22 października.

Dziękujemy również za wsparcie:

- Burmistrzowi Łap Krzysztofowi Gołaszewskiemu

- Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Łapach Sławomirowi Maciejewskiemu

- Radnemu Rady Miejskiej Wiesławowi Szustakowi

- Policjantom z Komisariatu Policji w Łapach, komendantowi Tomaszowi Organkowi

- Strażakom z JRG Państwowej Straży Pożarnej w Łapach, dowódcy Robertowi Dzierżkowi

- Druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej

- Wolontariuszom: Małgorzacie Boguskiej i Klaudii Perkowskiej

- Fotografom Krzysztofowi Koneckiemu i Agnieszce Koziak

- Wiesławowi Konopko

Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach