Daniel Koszczuk z Uhowa strażakiem roku województwa podlaskiego

poniedziałek, 13 maj 2019

Daniel Koszczuk, strażak z OSP Uhowo zajął pierwsze miejsce w plebiscycie „Strażak Województwa Podlaskiego 2019” zorganizowanym przez Gazetę Współczesną i Kurier Poranny. W sumie na jego kandydaturę oddano 1573 głosów. W sobotę (11 maja) podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka, które odbyły się na dziedzińcu Pałacu Branickich w Białymstoku odebrał nagrodę. Laureatowi pogratulował również burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski, który uczestniczył w uroczystościach.

Daniel Koszczuk jest strażakiem ochotnikiem od 25 lat. Swoją przygodę w ochotniczej straży pożarnej zaczął, gdy miał 15 lat. Najpierw w młodzieżowej drużynie, następnie był etatowym kierowcą, a od ok. 5 lat jest prezesem OSP Uhowo. Na co dzień pracuje w Białymstoku. Prawie codziennie wyjeżdża służbowo do Warszawy, ale zawsze, gdy jest na miejscu w Uhowie i zawyje syrena rusza na akcję. W jednostce OSP Uhowo jest ok. 50 strażaków ochotników.

- To duże i miłe wyróżnienie, ale najbardziej cieszy, gdy mogę pomóc innym – podsumowuje swoją wygraną w plebiscycie Daniel Koszczuk.

Oprócz Strażaka Roku czytelnicy i internauci wybrali laureatów jeszcze w dwóch kategoriach: Jednostka OSP Roku oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Roku. W kategorii jednostka OSP Roku pierwsze miejsce w województwie podlaskim zajęła OSP Bargłów Kościelny (pow. augustowski). W kategorii Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Rok nasi Czytelnicy i internauci nagrodzili Młodzieżową Drużyną Pożarniczą OSP Milejczyce.