Rodzinne warsztaty kulinarne „Talerz Zdrowia”

piątek, 09 grudzień 2022

Zima to okres, w którym szczególnie trzeba dbać o organizm i odporność. Zdrowe odżywianie to najlepszy sposób na zapewnienie odpowiedniej dawki energii i witamin, a tym samym na poprawę samopoczucia.

Aby pokazać, że przygotowanie zdrowego posiłku nie jest trudne, a może przynieść dużo radości Oddział dla Dzieci  zaprosił dzieci wraz z rodzicami na  warsztaty kulinarne pod nazwą „Talerz Zdrowia” w ramach inicjatywy lokalnej „Jedz zdrowo, a czas spędzaj na sportowo”. Rodziny miały okazję wspólnie przygotować sałatki owocowe i warzywne oraz pełne witamin zdrowe kanapki. Jednak największą popularnością cieszyły się owocowe szaszłyki. W trakcie pracy zespołowej okazało się, że połączenie ze sobą kilku niepozornych składników pozwala na stworzenie zdrowego i pysznego posiłku.

Najmłodsi podpatrując rodziców mieli okazję przyrządzenia zdrowych przekąsek w specjalnie przygotowanej dla nich kuchni.

Zmiana nawyków odżywiania nie jest łatwym procesem, wymaga dużo mobilizacji i chęci, ale dzięki takim warsztatom zaproszeni Goście mogli poznać nie tylko nowe i ciekawe smaki, sposoby przygotowania zdrowych posiłków, ale też dowiedzieć się jak ogromną rolę w życiu człowieka  pełnią warzywa i owoce o każdej porze roku. Po wspólnej degustacji przygotowanych pyszności dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki w postaci zdrowej przekąski.

Na zakończenie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie. Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom i dzieciom za zaangażowanie i cudowną zabawę.

Inicjatywa zrealizowana dzięki wsparciu : Akademii Lidera Lokalnego, Centrum Usług Społecznych w Łapach. Współfinansowana z Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Optima.