Podaruj 1,5 % swojego podatku. Komu można pomóc?

środa, 04 styczeń 2023

W 2023 roku za sprawą przepisów Polskiego Ładu podatnicy mają możliwość przekazania nie 1% podatku na rzecz OPP, jak miało to miejsce dotychczas, lecz 1,5 %. Zasada ta będzie miała zastosowanie już do rocznych rozliczeń podatku PIT za 2022 rok.

Każda osoba rozliczająca się z podatku dochodowego od osób fizycznych może w prosty sposób wesprzeć wybrany przez siebie cel społeczny kwotą stanowiącą 1,5% tego podatku.

Zapraszamy osoby z gminy Łapy lub związane z naszą gminą, które potrzebują wsparcia i, na rzecz których można przekazać 1,5% podatku. Będziemy publikować informacje o możliwości udzielenia wsparcia w postaci przekazania 1% podatku dochodowego. Ta lista jest otwarta. Organizacje pożytku publicznego (OPP), które chciałyby zamieścić swoje zgłoszenie na www.lapy.pl prosimy o przesłanie informacji na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z wypełnionym oświadczeniem dot. RODO.

Jak przekazać 1,5% podatku w usłudze Twój e-PIT? Informacje dla organizacji pożytku publicznego (OPP) i osób, które chcą przekazać 1,5% podatku dla OPP w ramach nowej usługi Twój e-PIT.