Ferie w Bibliotece Publicznej w Łapach

czwartek, 02 luty 2023

W dniach 23 – 27 stycznia Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zorganizowała zajęcia pod hasłem „Wyprawy książkowe w krainy bajkowe”. Głównym celem akcji było aktywne wypełnienie czasu wolnego dla dzieci, które zimową przerwę spędzały w mieście. Biblioteczne spotkania zostały zaplanowane w taki sposób, aby każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie.

Odbyły się zajęcia plastyczne inspirowane książką, podczas których dzieci mogły wykazać się kreatywnością i oryginalnością. Zaowocowały one stworzeniem galerii pięknych zimowych krajobrazów, fotobudki oraz portretów Kubusia Puchatka. W programie nie zabrakło zabaw ruchowych, krzyżówek i quizów. Uczestnicy bawili się również w kalambury i grali w gry planszowe.
Była też propozycja dla fanów kina, aby mogli poczuć wyjątkową atmosferę panującą w trakcie seansów filmowych. Oczywiście nie zabrakło także lektury ulubionych przez dzieci książek.

Podczas ferii bawiliśmy się na BALU POSTACI Z BAJEK. Nasza biblioteka zamieniła się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Na bal stawiły się: księżniczki, piłkarze, piraci, Spiderman, Biedronki, Mikołajek, policjant, księżniczka Elsa z "Krainy Lodu" oraz wiele innych postaci. Oprócz wspólnych tańców były przeróżne konkursy. Nasi uczestnicy wzięli udział w zabawach z balonami, z kapeluszem, z pomponami, ale przede wszystkim z książką. Ogromną frajdę sprawiło wszystkim układanie domina z książek, które wymagało wiele cierpliwości.

Wszystkie zajęcia były zróżnicowane, a łączył je wspólny mianownik czyli książka. Było dużo emocji, śmiechu i dobrej zabawy.
Na zakończenie ferii dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki.
Do zobaczenia za rok!

Biblioteka Publiczna w Łapach