Nadeszła wiosna, a z nią pora Wielkanocna spotkanie w Bibliotece Publicznej

czwartek, 23 marzec 2023

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc - najbardziej wiosenne, kwitnące i pachnące Święta. To wyjątkowy, piękny i inspirujący czas. W naszej bibliotecznej ofercie nie mogło zatem zabraknąć zajęć o tematyce świątecznej. Z tej okazji 22 marca Oddział dla Dzieci zaprosił grupę 5-latków z Przedszkola nr 1 w Łapach na zajęcia ph. „Nadeszła wiosna, a z nią pora Wielkanocna”.

Na wstępie dzieci opowiedziały o tym, z czym kojarzą im się Święta Wielkanocne. Po krótkiej dyskusji okazało się, że śmigus-dyngus to jest coś, co najmłodsi w te święta lubią najbardziej. W dalszej kolejności przedszkolaki zapełniały koszyczek wielkanocny, odgadując, co powinno się w nim znaleźć. Ponadto nasi Goście stworzyli krótkie opowiadanie o króliczku i pisankach na podstawie historyjek obrazkowych. Dzieci wysłuchały także książki pt. „Marysia i wielkanocne jajka”. Podczas spotkania nie zabrakło zabaw ruchowych przy muzyce m.in. Vivaldiego, wielkanocnych zagadek oraz kolorowania pisanek.

Na zakończenie wszyscy wykonali pamiątkowe zdjęcie w świąteczno-wiosennej scenerii.

Dziękujemy za wspaniałą zabawę, życzymy zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych oraz zapraszamy do odwiedzania naszej biblioteki!

                                                                                 Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy