Lekkoatletyka połączyła pokolenia

środa, 29 maj 2019

Kilkudziesięciu młodych lekkoatletów z gminy Łapy rywalizowało we wtorek w Mistrzostwach Lekkoatletycznych Miasta i Gminy Łapy, zorganizowanych przez Ośrodek Kultury Fizycznej. Walczyli o  podium, o medale, ale również o podziw Stanisława Kosickiego, emerytowanego nauczyciela WF-u z Łap, który wychował wielu mistrzów sportu.

Otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski, który  wręczył Stanisławowi Kosickiemu pamiątkowy medal, doceniając wkład wybitnego trenera i nauczyciela w wychowanie młodych ludzi, lekkoatletów z Łap oraz sukcesy, jakie osiągali. Pan Stanisław Kosicki odebrał medal również w imieniu swojej żony, Bogusławy Kosickiej, również emerytowanej nauczycielce wychowania fizycznego.

Młodsze pokolenie mogło zaprezentować swój sportowy talent w kilku konkurencjach – biegach na 100, 300, 600 i 1000 metrów, skoku w dal, pchnięciu kulą i biegach sztafetowych. Impreza wykreowała kilka gwiazd lekkiej atletyki w gminie Łapy. Jedną z nich jest niewątpliwie Diana Stypułkowska, uczennica Szkoły Podstawowej w Płonce Kościelnej, która zdobyła dwa złote medale indywidualne, w biegach na 100 i 300 metrów, oraz złoto w sztafecie 4x100. Wśród chłopców po dwa medale zdobyli Sylwester Łupiński z Płonki Kościelnej (srebro na 100 metrów i złoto w pchnięciu kulą) oraz Łukasz Kukowski ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Łapach, który był trzeci na 100 metrów i drugi na 300 metrów. Najlepszych trzech zawodników i najlepsze trzy zawodniczki w każdej konkurencji nagrodzone zostały medalami i na trwałe wpisani będą w lekkoatletyczną, szkolną historię Łap.

Dużo emocji wywołały biegi sztafetowe. Wśród chłopców triumfowała Szkoła Podstawowa numer 2. Być może byłoby inaczej, ale sztafeta „Jedynki” popełniła błąd przy jednej ze zmian i została zdyskwalifikowana. Najlepszą sztafetą dziewcząt była sztafeta z Płonki Kościelnej, drugie miejsce zajęła sztafeta z SP 1, trzecia była sztafeta z SP 2. Do podium sztafecie z Uhowa zabrakło 7 setnych sekundy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w zawodach, opiekunom na przygotowanie zawodników, panu Burmistrzowi Łap Krzysztofowi Gołaszewskiemu i panu Stanisławowi Kosickiemu za to, że uraczyli nas swoją obecnością.