,,NIE nowotworom u dzieci" bezpłatne profilaktyczne badania USG w Łapach

poniedziałek, 22 maj 2023
Urząd Miejski w Łapach, Katrynski Foundation oraz Fundacja Ronalda McDonalda zapraszają dzieci na profilaktyczne badania USG w Łapach.
 
W dniu 2 czerwca 2023 r. przeprowadzone zostaną w Łapach kompleksowe badania ultrasonograficzne dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne.
 
Jak ważne jest zdrowie naszego dziecka? Rodzice nie mają wątpliwości – najważniejsze.
 
Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów.
 
Aby wziąć udział w badaniu USG należy zapisać dziecko, dzwoniąc pod numer 532 660 502.
 
Zapisy będą przyjmowane 26, 29 i 30 maja od 9.00 do 15.00 i decyduje kolejność zgłoszeń.
 
Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy.
 
Liczba miejsc jest ograniczona.
 
Lekarze będą przyjmować w ambulansie Fundacji, który stanie  na Placu Solidarności w Łapach.  
 
Ambulans Fundacji to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.
 
Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Każde dziecko przychodzi na swoją godzinę, aby wizyta była jak najbardziej komfortowa. Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie.
 
Z badań w ambulansie od początku działania programu skorzystało już ponad 70 000 dzieci.
 
Urząd Miejski w Łapach szczególnie dziękuje przedsiębiorcom, którzy wsparli akcję: Cukierni u Lecha,  Piekarni Grodzki a także Klubowi Wolontariusza działającemu przy Centrum Usług Społecznych w Łapach.