Relacja z Bajkowego Dnia Dziecka w Łapach

wtorek, 06 czerwiec 2023

W czwartek, 1 czerwca, na Placu Solidarności, odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Piękna pogoda i liczne atrakcje przyciągnęły najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Organizatorzy zadbali, by w ten wyjątkowy czas dzieci się nie nudziły.

Bajkowy Dzień Dziecka rozpoczął się od życzeń, które wszystkim dzieciom złożył Burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski, następnie wraz z Sekretarz Gminy - Joanną Micotą wręczyli nagrody dla zwycięzców konkursu fotograficznego „Być jak sławni Polacy”.

Na wszystkich, którzy tego dnia przyszli świętować swój dzień, czekała moc atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na najmłodszych czekały stanowiska z zabawkami, łakociami, lodami i watą cukrową. Niezmiennie dużą popularnością cieszyły się dmuchańce i kreatywny kącik. Nie zabrakło również części artystycznej. W pierwszej kolejności prawdziwy magik - iluzjonista wprowadził dzieci w doskonały nastrój, następnie swoje wokalne umiejętności zaprezentowały uczestnicy pracowni muzycznej Domu Kultury w Łapach w „Bajkowym koncercie”. W repertuarze znalazły się utwory z najbardziej znanych i lubianych bajek i filmów animowanych. Nie zabrakło też tancerzy z pracowni hip-hop’u „Hip squad”, którzy porwali publiczność do tańca. Najmłodsze dzieci zostały zaproszone do zabawy z pomponami, w rytm najbardziej znanych piosenek.

Bez wątpienia największe emocje wzbudzał konkurs na „Najpiękniejszy kostium bajkowy”. Dzieci przebrały się za postacie ze swoich ulubionych bajek i prezentowały je na czerwonym dywanie.

Popołudnie zakończyła bajkowa dyskoteka.

Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Miejski w Łapach, Dom Kultury w Łapach, Centrum Usług Społecznych w Łapach, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy, Centrum Aktywności Społecznej w Łapach, Klub Wolontariusza Łapy, Klub Integracji Społecznej w Łapach oraz Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych.