Zawodniczki KS "Klimat" Łapy przywiozły worek medali i triumfowały w klasyfikacji sinclair juniorek po Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

poniedziałek, 19 czerwiec 2023

W Dębicy na Mistrzostwach Polski Juniorek młodszych jako pierwsza z naszych reprezentantek wystartowała Julia Choińska. W kategorii wagowej 59 kg nie dała żadnych szans swoim rywalkom. Z wynikiem 165 kg w dwuboju zdobyła złoty medal oraz w klasyfikacji sinclair została najlepszą zawodniczką Mistrzostw.

Nasza druga reprezentantka Aleksandra Godlewska w swojej kategorii wagowej musiała rywalizować między innymi z Mistrzynią Europy Julią Machniewską. Po zaciętej walce Olą z wynikiem 147 kg zdobyła srebny medal.

Na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Gdańsku w kategorii wagowej 55 kg wystartowała Karolina Karolczuk z wynikiem 138 kg wywalczyła srebny medal. Wisienką na torcie kompletu medali jest Izabela Idźkowska w kategorii wagowej 76 kg po zaciętej walce zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski. Wynik, jaki uzyskała w dwuboju to 167 kg.