Gmina Łapy wyróżniona w konkursie „Najbardziej przyjazny młodzieży samorząd lokalny w Polsce”

czwartek, 21 wrzesień 2023

Wyróżnienie w konkursie  „Najbardziej przyjazny młodzieży samorząd lokalny w Polsce 2023” przyznane Gminie Łapy odebrał podczas Ogólnopolskiej Konferencji Młodzieżowych Rad i Środowisk Młodzieżowych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie we wtorek (19.09) burmistrz Krzysztof Gołaszewski. Konferencję zorganizowała Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem.

- Jest to dowód, że nasza gmina idzie w dobrym kierunku rozwoju pod kątem dbania o ludzi młodych. Cieszy też fakt, że Łapy po raz kolejny zostały docenione. – mówi burmistrz Krzysztof Gołaszewski, który dziękuje wszystkim jednostkom gminnym, ale również instytucjom, organizacjom i wszystkim osobom, które realizują i wspierają działania na rzecz młodzieży w Gminie Łapy.

W ramach konkursu „Ambasador Młodego Pokolenia RP – II Edycja” w kategorii: najbardziej przyjazny młodzieży samorząd lokalny w Polsce – gmina/powiat/województwo przyznano nagrodę główną – powiatowi słupecki oraz dwa wyróżnienia. Poza Gminą Łapy wyróżniono jeszcze Gminę Zaklików.