Trójmiasto, Malbork, Hel - wycieczka uczniów z Płonki Kościelnej

wtorek, 11 czerwiec 2019

W dniach 04 – 07.06.2019r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Płonce Kościelnej uczestniczyli w 4 – dniowej wycieczce, zwiedzając Kaszuby i Półwysep Helski.

W planie wyprawy znalazł się m.in. zamek krzyżacki w Malborku oraz zwiedzania katedry w Oliwie wraz z wysłuchaniem  przepięknego koncertu organowego. Na nabrzeżu w Gdyni uczniowie oglądali statek „Dar Pomorza” i weszli na pokład polskiego okrętu wojennego z czasów II wojny światowej „ORP Błyskawica”.

Nie zabrakło też wędrówki po Półwyspie Helskim. Władysławowo, Jurata, Jastarnia, Hel to miejscowości, które dzieci  poznały, zwiedzając i słuchając opowieści przewodnika, który im towarzyszył. Były również w fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Czas wolny spędziły, zbierając muszle i bursztyny na plaży nad Morzem Bałtyckim.

Ostatni dzień wycieczki  poświęcono na podziwianie zabytków historycznego Gdańska. To wędrówka ulicą Długą i Długim Targiem, obejrzenie Bramy Wyżynnej i Złotej, Ratusza, Dworu Artusa, Bazyliki Mariackiej, Żurawia i pomnika Neptuna. Na koniec przyszedł czas na  Westerplatte i oddanie hołdu bohaterom walczącym we wrześniu 1939r.

Troszkę zmęczeni, ale szczęśliwi i opaleni uczestnicy wycieczki wrócili do Płonki Kościelnej. Teraz już czekają na kolejny wyjazd w przyszłym roku szkolnym.

Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Płonce Kościelnej