“Drogi Wolności” – studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczcili Święto Niepodległości

wtorek, 28 listopad 2023

Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych i najbardziej uroczystych świąt narodowych w Polsce. Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczcili je montażem słowno-muzycznym „Drogi Wolności” przygotowanym przez członków sekcji “Spotkań z poezją” pod przewodnictwem Krystyny Łotko, Krystyny Rudeckiej i Romualda Czecha. W wydarzeniu, które odbyło się 22 listopada, uczestniczyli Sekretarz Gminy Joanna Micota oraz dyrektor biblioteki Małgorzata Roszkowska wraz z pracownikami.

Zebrani wysłuchali wierszy i utworów muzycznych związanych z walką Polaków o niepodległość. Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewali najbardziej znane pieśni patriotyczne.

Występ słuchaczy UTW, zaprezentowany w pięknej oprawie plastycznej, wzruszył i skłonił do refleksji nad wysiłkiem i zmaganiami tych wszystkich, którzy przyczynili się do odrodzenia naszego państwa i powrotu Polski na mapę Europy.

Zarząd UTW składa podziękowania wszystkim członkom sekcji literackiej, którzy włączyli się w przygotowanie tego wydarzenia.              

                                                                                                               

                                                                                              Zarząd UTW w Łapach