Uczniowie z łapskiej „Dwójki” nagrodzeni

wtorek, 28 listopad 2023

W listopadzie 2023 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika w Łapach rywalizowali w konkursach organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku. Troje uczniów przystąpiło do Wojewódzkiego konkursu recytatorskiego „Wolność kocham i rozumiem”, a do Wojewódzkiego Przeglądu Pieśni Patriotycznych Dzieci i Młodzieży Szkolnej przystąpiły trzy uczennice.  

Konkursy organizowane przez MDK w Białymstoku mają za zadanie promować utwory o tematyce patriotycznej  oraz rozwijać umiejętności prezentacji scenicznej. Czy się to organizatorom udaje? Tak, do konkursów w tym roku przystąpiło ponad 110 recytatorów i ponad 50 wokalistów.

Przy tak dużej liczbie chętnych komisje konkursowe miały trudne zadanie. Wyłoniły laureatów i osoby wyróżnione. Wśród zwycięzców znaleźli się nasi zdolni uczniowie:

Franciszek Łukaszuk zdobył nagrodę główną w konkursie recytatorskim

Klaudia Demiańczuk otrzymała wyróżnienie w konkursie recytatorskim

Anita Kiszko wygrała nagrodę główną w konkursie wokalnym

Barbara Pietraszko zdobyła wyróżnienie w konkursie wokalnym

Uczniowie zostali zaproszeni na Galę Laureatów 23 listopada, ale z powodu niesprzyjających warunków pogodowych nie dotarli na miejsce. Nagrody zostały odebrane przez jednego z rodziców i wręczone w szkole przez dyrektora szkoły, pana Krzysztofa Łapińskiego.

Sukcesy naszych uczniów to składowa ich talentów, starań nauczycieli i zaangażowania rodziców. Dziękujemy im za to.  

Jesteśmy dumni z występów naszych uczniów i życzymy im dalszych sukcesów.

Alicja Zgajewska