Sukces KGW w Łupiance Starej w Olimpiadzie Aktywności Wiejskiej

środa, 06 grudzień 2023

4 grudnia 2023 roku w Książnicy Podlaskiej w Białymstoku odbył się Finał IX Olimpiady Aktywności Wiejskiej. Wśród laureatów znalazło się Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Łupiance Starej.

Przedstawicielki naszego Stowarzyszenia wzięły udział w finale i odebrały nagrodę z rąk marszałka Artura Kosickiego, wicemarszałka Marka Olbrysia, dyrektor Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej Katarzyny Ancipiuk oraz wiceprezesa Podlaskiej Izby Rolniczej Marka Siniły.

Nasza organizacja zajęła II miejsce w kategorii: "Działania skierowane poza obręb gminy, ale mieszczące się w ramach województwa" za inicjatywę "Wydruk i promocja książki Pod opieką Św. Michała Archanioła. Parafia rzymskokatolicka w Płonce Kościelnej i jej mieszkańcy do 1945 r.”. Inicjatywa realizowana była we współpracy z Domem Kultury w Poświętnem oraz parafią pw. Św. Michała Archanioła w Płonce Kościelnej. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Województwa Podlaskiego. W jego ramach wydrukowano 500 egzemplarzy książki o dziejach płonkowskiej parafii, której autorem jest Jakub Dobrzyński – historyk i dyrektor Domu Kultury w Poświętnem. Zostało również zorganizowane spotkanie, podczas którego można było bezpłatnie otrzymać publikację. Serdecznie dziękujemy partnerom tej inicjatywy za udaną współpracę, dzięki której ten sukces stał się naszym wspólnym udziałem.

Stowarzyszenie KGW w Łupiance Starej

Źródło zdjęć: archiwum własne Stowarzyszenia KGW w Łupiance Starej, UMWP