Senior na drodze. Pamiętaj o bezpieczeństwie

środa, 19 czerwiec 2019

Akcja informacyjno-edukacyjna dla seniorów pod hasłem pt. „Senior na drodze – Pamiętaj o bezpieczeństwie” odbyła się w poniedziałek (17.06) od godz. 15.00 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łapach. Organizatorami akcji są: Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Policja. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Celem akcji było uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych, jak zgodnie z zasadami - prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne. Specjaliści mówili także o tym, jak sprawność psychofizyczna (która z wiekiem jest coraz słabsza), ma wpływ na zdolność kierowania autem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszy.

Policjanci ruchu drogowego poruszyli zagadnienia związane z bezpieczeństwem w powiecie białostockim. Podpowiedzieli na co zwracać szczególną uwagę, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu.

Uczestnicy akcji, którzy przyjechali na rowerach mogli zostawić je w serwisie rowerowym. Tam organizatorzy wykonali podstawowy przegląd techniczny roweru, stwierdzili „co mu dolega”, a także doposażyli pojazd w elementy wyposażenia obowiązkowego, związanego z bezpieczeństwem. Każdy obecny na zajęciach senior mógł zweryfikować stan swojego wzroku i refleks, korzystając z przygotowanych przyrządów.

Więcej o akcji: https://seniornadrodze.pl/