Siatkarki z Uhowa w Wielkim Finale Województwa Igrzysk Dzieci w piłce siatkowej dziewcząt

wtorek, 23 kwiecień 2024

W dniu 18.04.2024 uczennice Szkoły Podstawowej w Uhowie pod opieką nauczyciela Łukasza Kul wzięły udział 1/2 Finału Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w piłce siatkowej dziewcząt.

Dobre występy we wcześniejszych turniejach spowodowały, że powierzono nam rolę gospodarza zawodów. Cała społeczność szkolna zaangażowana była w przygotowania do wspaniałej rywalizacji, jaką miały zafundować nam tego dnia gospodynie SP Uhowo, SP Suchowola, SP 5 Zambrów, SP 9 Białystok.

Zawody oficjalnie otworzyła dyrektor Małgorzata Koszczuk-Petrych i burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski. Mecze grano do dwóch wygranych setów do 25 i ewentualny tie break do 15. Pierwszy mecze graliśmy z SP Suchowola. Pierwszy set wygraliśmy 25-8, drugi przegraliśmy 15-25 i w tie breaku wygraliśmy 15-5. Drugie spotkanie to prawdziwy emocjonalny rollercoaster i mecz z SP 9 Białystok. Pierwszy set walka punkt za punkt i w końcówce wykorzystujemy nasz lepszy moment i wygrywamy 25-21, w drugim secie przegrywamy 8-25 i nadszedł tie break i kolejna bitwa o każdy punkt. Znowu końcówkę mamy odrobinę lepszą i wychodzimy na prowadzenie 14-11, przy ogromnym dopingu naszych kibiców. Gdy wydawało się, że sprawimy niespodziankę i wygramy z faworytem z Białegostoku, rywal pokazał dużą odporność psychiczną i wysokie umiejętności sportowe, dzięki którym doprowadził do stanu 14-14. Walka trwała dalej i niestety ostatecznie przegrywamy 16-18. Musieliśmy się mentalnie podnieść i w ostatnim meczu pokonać SP 5 Zambrów, żeby awansować do najlepszej czwórki w województwie. Sportowa złość i pokaz dużych umiejętności dały nam zwycięstwo w pierwszym secie 25-11 i w drugim secie 25-15, a w końcowym rozrachunku upragniony awans do wielkiego finału.

Na koniec każdy zespół otrzymał pamiątkowy dyplom, a najlepsza trójka pamiątkowe medale ufundowane przez Burmistrza Łap Krzysztofa Gołaszewskiego.

Zespół wystąpił w składzie: Warpechowska Katarzyna, Zawada Julia, Zawada Maja, Rybak Maya, Katarzyna Harasimowicz, Tomaszewska Paulina, Górska Zofia, Dunaj Daria, Bukłaho Wiktoria i Halicka Marcelina. Wszystkie zawodniczki trenują na codzień w UKS Łapska Akademia Piłki Siatkowej pod wodzą trenera Sławomira Chorodyńskiego, który wsparł nas swoją wiedzą i doświadczeniem podczas zawodów i przygotował boisko do rywalizacji na tym poziomie. Serdecznie dziękujemy dla wszystkich, którzy pomogli w organizacji tego sportowego święta. Wielkie gratulacje dla dziewczyn i życzymy powodzenia w walce o medale.