Od 18 maja do 8 czerwca 2024 roku na trasie Białystok – Ostrołęka autobusy zastąpią pociągi POLREGIO

czwartek, 16 maj 2024

Z powodu prac torowych prowadzonych w ramach modernizacji linii kolejowej „Rail Baltica”  na stacji Łapy, od 18 maja do 8 czerwca 2024 roku zamiast pociągów POLREGIO na trasie Białystok – Ostrołęka będą kursowały autobusy komunikacji zastępczej.

 

Według informacji uzyskanych od zarządcy infrastruktury, w dniach 18 maja – 8 czerwca br. z powodu prac prowadzonych na terenie stacji Łapy w ramach modernizacji linii „Rail Baltica”,  nie będzie możliwości wjazdu pociągów na niedawno otwarty odcinek Łapy – Ostrołęka.  W związku z tym, POLREGIO uruchomi autobusy zastępcze na całej trasie Białystok – Ostrołęka.

Rozkład jazdy zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) został skonstruowany w taki sposób, aby na stacji Ostrołęka podróżni w dalszym ciągu mieli możliwość kontynuowania podróży w kierunku Olsztyna. Z uwagi na wydłużony czas przejazdu, autobusy będą kursowały w innych godzinach:

  • Białystok odj. 7:08 – Ostrołęka przyj. 9:45
  • Białystok odj. 16:13 – Ostrołęka przyj. 18:50
  • Ostrołęka odj. 10:00 – Białystok przyj. 12:37
  • Ostrołęka odj. 19:05 – Białystok przyj. 21:42.

Na odcinku Białystok – Łapy autobusy nie będą się zatrzymywały. Na pozostałej trasie będą obsługiwały wszystkie przystanki kolejowe. Przystanki ZKA są zlokalizowane w pobliżu przystanków kolejowych. Wyjątkiem jest miejscowość Kulesze Kościelne.

Białystok – ul. Kolejowa, dworzec PKP, parking autobusowy (obok poczty)

Łapy – centrum przesiadkowe przy ul. Sikorskiego, w pobliżu stacji kolejowej Łapy

Sokoły – ul. Kolejowa, w pobliżu przystanku kolejowego Sokoły

Kulesze Kościelne – ul. Główna, obok kościoła (w centrum miejscowości)

Śniadowo – ul. Szosowa, w pobliżu stacji kolejowej Śniadowo

Ostrołęka – Plac Dworcowy, przystanek MZK „Dworzec Kolejowy 01”.

Informujemy, że przejazd w autobusach komunikacji zastępczej oznakowanych logo POLREGIO, odbywa się na podstawie biletów kolejowych. Nie ma możliwości przewozu rowerów i wózków.    

Przed podróżą prosimy o zapoznanie się z rozkładem jazdy, prezentowanym na wszystkich stacjach i przystankach oraz na stronach internetowych polregio.pl i portalpasazera.pl.

Ponadto informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych oraz pod numerem infolinii POLREGIO 22 474 00 44 (czynnej całą dobę).

Rozkład jazdy komunikacji zastępczej na trasie Białystok – Ostrołęka w dniach 18 maja – 8 czerwca 2024 roku