Klub siatkarski UKS Łapska Akademia Piłki Siatkowej z pierwszym złotym medalem w historii

piątek, 24 maj 2024

W dniach 18-19.05.2024 w Hali Sportowo-Widowiskowej ,,Arena Suwałki" , gdzie na co dzień grają najlepsi siatkarze na świecie odbył się Finał Wojewódzki 30 edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im Marka Kisiela o Puchar Kinder+Sport Joy Of Moving.

Wzięły w nim udział najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców z województwa podlaskiego w kategoriach U-10 ,,single",U-11 ,,dwójki",U-12 ,,trójki" i U-13 ,,czwórki". Nasz Klub reprezentowały trzy drużyny: 2 x U-!0 i 1 x U-12.
Wielkiego wyczynu dokonała nasza najmłodsza zawodniczka Marysia Suchodolska startująca w kategorii U-10. Po świetnej grze, wygrywając 6 meczów , zajęła pierwsze miejsce, zdobyła złoty medal i awansowała na Finały Ogólnopolski w Minisiatkówce, które odbędą się 28-30.06.2024 w Katowicach. Warto dodać, że w tej kategorii w województwie podlaskim startowało 95 zawodniczek z 10 klubów. Marysia uczestniczyła wcześniej w dwóch Turniejach: kwalifikacyjnym i półfinałowym. Rozegrała 21 meczów, wygrywając wszystkie.
Druga nasza drużyna startująca w kategorii U-12 w składzie: Maja Zawada, Maja Noa Rybak Wiktoria Czajkowska i Zosia Górska po bardzo dobrej grze zajęła 5 miejsce, co jest też wielkim wyczynem. W tej kategori w województwie podlaskim startowało 40 drużyn z 14 klubów.
Świetnie spisał się nasz najmłodszy zawodnik Ksawery Zawada startujący w kategorii U-10.
Mimo, że ma zaledwie 8 lat to walczył bardzo dzielnie i zajął 9 miejsce na 16 zawodników biorących udział w Wielkim Finale.