9 czerwca wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów

poniedziałek, 03 czerwiec 2024

Od 9 czerwca wchodzi w życie korekta rocznego rozkładu jazdy pociągów. Przed każdą podróżą warto zapoznać się z rozkładem jazdy prezentowanym na wszystkich stacjach i przystankach oraz na stronie PKP: https://www.pkp.pl/pl/.

Poniżej publikujemy także informację PKP "POLREGIO":

Wakacyjna oferta POLREGIO na trasie Białystok – Waliły i Białystok – Suwałki. Utrudnienia związane z kolejnymi etapami modernizacji linii kolejowej „Rail Baltica”.

 Połączenia wakacyjne

Już od 8 czerwca br. rozpoczną kursowanie pociągi na trasie Białystok – Waliły. Jak w latach poprzednich, w każdy weekend pociągi „Poleski” i „Radunin” będą odjeżdżały z Białegostoku o godz. 9:00 i 16:05, a z Walił o godz. 10:25 i 17:08. Pociągi będą kursowały aż do 29 września i dodatkowo 15 sierpnia.

Nowością w tym sezonie letnim będzie dodatkowe połączenie na trasie Białystok – Suwałki. Pociąg „Necko” będzie kursował w piątki, soboty i niedziele począwszy od 5 lipca do 31 sierpnia. Odjazd ze stacji Białystok zaplanowano na godz. 16:27, przyjazd do Suwałk na godz. 18:37.
W trasę powrotną pociąg wyruszy o godz. 19:04 i przyjedzie do Białegostoku o godz. 21:10. Szczegółowe informacje w rozkładzie jazdy.

Zmiany w rozkładzie z powodu modernizacji linii „Rail Baltica”

W związku z rozpoczęciem kolejnej fazy prac modernizacyjnych w obrębie stacji Białystok, w dniach 17 czerwca – 1 lipca br. na przystanku osobowym Białystok Zielone Wzgórza nie będzie czynny tor 3 przy peronie II. To oznacza, że w tych dniach wszystkie pociągi kursujące do/z Czeremchy i Hajnówki, a także pociąg relacji Kuźnica Białostocka – Ełk nie będą miały postoju na tym przystanku. Pozostałe pociągi do/z Ełku oraz pociągi na trasie Białystok – Szepietowo – Czyżew i Białystok – Łapy – Ostrołęka będą się zatrzymywały. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na rozkłady jazdy interesujących pociągów.

Informujemy, że na 29 sierpnia 2024 r. zarządca infrastruktury zaplanował wykonanie prac związanych z modernizacją białostockiego węzła kolejowego. Z tego powodu na odcinku Białystok – Wasilków na jedną dobę zostanie całkowicie wstrzymany ruch pociągów. Za wszystkie pociągi kursujące w relacjach do/z Suwałk i Kuźnicy Białostockiej zostanie wprowadzona komunikacja zastępcza.

Autobusy komunikacji zastępczej będą kursowały na trasie Białystok dworzec kolejowy – Wasilków przystanek kolejowy. W Wasilkowie będzie zmiana środka transportu z autobusu na pociąg lub odwrotnie. Będzie się to wiązało z wcześniejszymi odjazdami ze stacji początkowych lub późniejszymi przyjazdami do stacji końcowych. Prosimy o dokładne sprawdzenie rozkładu jazdy na ten dzień.

Przypominamy, że przejazd w autobusach komunikacji zastępczej oznakowanych logo POLREGIO, odbywa się na podstawie biletów kolejowych. Nie ma możliwości przewozu rowerów i wózków.    

Zmiany za pozostałych trasach

Najbliższa zmiana rozkładu jazdy będzie dotyczyła niemal wszystkich pociągów POLREGIO kursujących na Podlasiu. W większości będą to zmiany godzin kursowania od kilku do kilkunastu minut, spowodowane kolejnymi etapami prac modernizacyjnych na „Rail Baltica” oraz na stacji Białystok.

Największa zmiana godzin kursowania dotyczy pociągu do Ostrołęki odjeżdżającego obecnie z Białegostoku o godz. 16:40, który od 9 czerwca będzie odjeżdżał 28 minut później, tj. o godz. 17:18. Wcześniej natomiast, o 16 minut, będzie odjeżdżał pociąg powrotny z Ostrołęki do Białegostoku, obecnie odjeżdżający o godz. 19:38, a od 9 czerwca będzie odjeżdżał o godz. 19:22. Na stacji Ostrołęka zachowane będą dogodne skomunikowania w kierunkach: Chorzele, Olsztyn, Tłuszcz. Na tej trasie, wraz z korektą rozkładu jazdy, zostanie uruchomiony nowy przystanek osobowy w miejscowości Kurpie, położony pomiędzy Śniadowem i Ostrołęką.

O 22 minuty wcześniej będzie odjeżdżał pociąg z Białegostoku do Czyżewa, który teraz odjeżdża  o godz. 19:52, a od 9 czerwca o godz. 19:30.

Pragniemy zwrócić uwagę na wieczorny pociąg relacji Białystok – Czeremcha, odjeżdżający obecnie o godz. 19:20. Ten pociąg od 9 czerwca będzie odjeżdżał o godz. 19:15, ale w dniach 17 czerwca – 1 lipca jego odjazd został przesunięty o 30 minut później, na godz. 19:45.

Przed podróżą prosimy o zapoznanie się z rozkładem jazdy, prezentowanym na wszystkich stacjach i przystankach oraz na stronach internetowych polregio.pl i portalpasazera.pl.

Ponadto informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać w kasach biletowych oraz pod numerem infolinii POLREGIO 22 474 00 44 (czynnej całą dobę).