Finał Regionalnych Mistrzostw Polski SGA 2024

wtorek, 04 czerwiec 2024

"Finał Regionalnych Mistrzostw Polski SGA 2024", to jednodniowy turniej, który odbędzie się po raz pierwszy w Białymstoku w dniu 22 czerwca 2024 roku. Jest to wyjątkowe wydarzenie, które skupia się na promowaniu Lego robotyki, programowania i integracji społeczności. Białystok jako miasto-gospodarz po raz pierwszy będzie gościć najlepsze drużyny SGA z województwa podlaskiego. Stawką Finału Regionalnego jest awans najlepszych drużyn do Finału Mistrzostw Polski 2024, w którym zmierzą się z drużynami z całego kraju.

Podczas wydarzenia "Finału Regionalnych Mistrzostw Polski SGA 2024" odbędą się warsztaty budowania robotów przez nasze drużyny oraz rozgrywki i wywiady z wyspecjalizowaną kadrą sędziowską. Wydarzenie jest ukoronowaniem całego sezonu, podsumowaniem wielomiesięcznej, ciężkiej pracy wszystkich zespołów oraz ich opiekunów, ale również okazją do świętowania i celebracji osiągnięcia zamierzonych celów przez drużyny.
Ponadto "Finał Regionalnych Mistrzostw Polski SGA 2024" przyczynia się również do zawierania nowych znajomości i przyjaźni między uczestnikami, dzieleniem się doświadczeniem i twórczymi ideami z osobami posiadającymi takie same zainteresowania i pasje. Mistrzostwa promują ideę sportowej rywalizacji w duchu fair play. Wydarzenie ma na celu pokazanie, że można łączyć naukę, pasję i zabawę.

Harmonogram turnieju:


Sobota 22.06.
09:30 - Otwarcie obiektu dla drużyn - rejestracja
10:00 - Ceremonia otwarcia
10:15 - Warsztat budowania robotów i testy
13:30 - Przerwa obiadowa
14:15 - Twórcy - Wywiady drużyn z sędziami, przejazdy
- Wizjonerzy - Rozgrywki
15:00 - Ceremonia wręczenia nagród/zakończenia

Wydarzenie nie ma charakteru komercyjnego. Biorą w nim udział uczestnicy zajęć SGA.