Piknik Rodzinny „Współpraca się opłaca”. Cóż to był za dzień…

piątek, 07 czerwiec 2024

,,Rodzina to kolebka, to początek wszystkich cnót. W niej wyrasta człowiek.”

4 czerwca 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Łapach odbył się Piknik Rodzinny „Współpraca się opłaca” w ramach projektu Koła Gospodyń Wiejskich „Ossenianki”. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście:

  • Ks. Robert Adam Ugniewski
  • Pan Krzysztof Gołaszewski - Burmistrz Łap
  • Pan Maciej Michno – radny Gminy Łapy i jednocześnie sołtys Gąsówki Starej Kolonia
  • Pan Kazimierz Brzozowski – sołtys Gąsówki-Osse,
  • Pani Karolina Brzozowska – współorganizator i przedstawiciel Koła Gospodyń Wiejskich „Ossenianki”.

Impreza ta przyciągnęła wielu gości, a cały teren szkolny zapełnił się rozbieganymi przedszkolakami, uśmiechniętymi uczniami wraz z rodzicami, dziadkami oraz mieszkańcami Łap i okolic.

O godzinie 15.00 Pani Dyrektor Mariola Grodzka bardzo serdecznie powitała przybyłych gości i zaprosiła do obejrzenia części artystycznej. Na początku wystąpiły dzieci z oddziałów przedszkolnych. Ich wesołe wierszyki, piosenki i układ taneczny wprawiły wszystkich w wesoły nastrój.

Następnie uczniowie klas I-III przedstawili montaż słowno–muzyczny. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki, a także składali przybyłym gościom najserdeczniejsze życzenia.

Część artystyczną zakończył występ chóru szkolnego pod kierunkiem Pani Kingi Guzowskiej, który zaprezentował swoje umiejętności wokalne w utworach: „Dom”, „Ramię w ramię” i „Pół kroku stąd”.

Wszyscy nasi artyści otrzymali  od publiczności gromkie brawa.

Po części artystycznej przyszedł czas na zmagania sportowe uczniów klas I - III. Na boisku szkolnym Pani Urszula Grochowska przygotowała szereg konkurencji dla osób, które chciały porywalizować w sporcie. Wylosowane przez uczestników  kolorowe karteczki pomogły stworzyć zespoły,  które współzawodniczyły w biegu z pałeczką sztafetową, obręczami i laską gimnastyczną, z matą i piłką, pachołkami, piłką koszykową i płotkiem, w układaniu cegiełek oraz przeciąganiu liny. Wszyscy zawodnicy dzielnie, czasami nawet ostatnimi siłami, wykonywali postawione przed nimi zadania.

Piknik Rodzinny nie mógłby się odbyć bez rywalizacji między uczniami, rodzicami, a także nauczycielami. Rozegrali oni mecz piłki nożnej, mecz piłki siatkowej oraz zmierzyli się w grze w „Wyzwalanego”.

Wszystkie konkurencje od pierwszych minut przebiegały w miłej atmosferze. Wynik końcowy każdego spotkania nie był sprawą najważniejszą, bowiem chodziło o integrację rodziców, uczniów i nauczycieli. Podsumowując te zmagania można stwierdzić, że zespoły grały efektownie i odważnie, ale zgodnie z zasadami fair play. Były to rozgrywki, które dostarczyły, zarówno zawodnikom jak i kibicom, wielu emocji. Uczestnikom sportowej rywalizacji należą się brawa!

Podczas, gdy część naszych uczniów brała udział w różnych konkurencjach sportowych, na placu szkolnym można było skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez Samorząd Uczniowski oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Ossenianki”. Dużym powodzeniem cieszyło się stoisko z brokatowym tatuażem i malowaniem twarzy. Można było także zapleść sobie kolorowe warkoczyki oraz sprawdzić, czy dopisze nam szczęście w loterii fantowej. Młodsze dzieci nie odstępowały od dmuchańca „Psi Patrol” pilnowanego przez ogromnego, białego niedźwiedzia, a kolejka do niego wydawała się nie mieć końca. Równie dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z pysznymi ciastami upieczonymi przez rodziców oraz napojami: lemoniadą, kawą i herbatą. Po placu szkolnym spacerował również osiołek Kłapouchy, w postać którego wcieliła się Pani Karolina Kosała. W towarzystwie Pani Karoliny Brzozowskiej rozdawał on wszystkim dzieciom słodkości oraz baloniki.

W międzyczasie można było obejrzeć auto rajdowe, którym Pan Adam Suchodolski walczy o mistrzostwo w Samochodowych Mistrzostwach Białegostoku, porozmawiać z kierowcą, zrobić zdjęcia, a także usiąść za kierownicą.

Dzień ten dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń i na długo zostanie w naszej pamięci, a wszystko to za sprawą ogromnej liczby osób zaangażowanych w jego przygotowanie. Podziękowania należą się Burmistrzowi Łap - Panu Krzysztofowi Gołaszewskiemu za wsparcie naszej imprezy, Kołu Gospodyń Wiejskich „Ossenianki” za ufundowanie dmuchańca, słodyczy  i dekoracji oraz Radzie Rodziców, Samorządowi Uczniowskiemu wraz z opiekunami, nauczycielom i pracownikom szkoły za ogrom pracy włożony w przygotowanie i przeprowadzenie festynu.

Projekt dofinansowany z budżetu Gminy Łapy

Agnieszka Kuć

Anna Łapińska