Budżet Obywatelski Gminy Łapy 2025 – wkrótce rusza kolejna edycja

piątek, 07 czerwiec 2024

Już 17 czerwca br. rusza nabór wniosków z propozycjami zadań do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego 2025. Wnioski będzie można składać w terminie do 1 lipca 2024 r.

Każda edycja pokazuje jak bardzo mieszkańcy są aktywni i jak wiele mają pomysłów na rozwój naszej gminy. Budżet Obywatelski to także okazja do integracji lokalnych środowisk i do przekonywania do swoich pomysłów innych osób.

Czekamy na zgłoszenia zadań, na pomysły małych i dużych zmian. Możecie Państwo sami zgłosić zadanie, poprzeć te, który przygotowali znajomi, sąsiedzi czy przyjaciele lub te, który uznacie za najlepszy. Wszystko jest w Państwa rękach, zatem zachęcamy do aktywnego udziału w budżecie obywatelskim.

Do dyspozycji mieszkańców jest 800 tys. zł, a realizacja jednego zadania może kosztować do 100 tys. zł. Propozycje zadań może zgłosić każdy mieszkaniec. Jedna osoba może zgłosić maksymalnie trzy wnioski. Do zadań konieczne jest dołączenie listy poparcia z 15 podpisami mieszkańców Gminy Łapy.

Wszystkie złożone zadania zostaną poddane ocenie formalnej i merytorycznej, a wyniki tej weryfikacji zostaną podane do publicznej wiadomości. Ostateczne listy zadań, które wezmą udział w głosowaniu zostaną opublikowane do 30 sierpnia 2024 r., a o szczegółach dotyczących etapu głosowania będziemy Państwa informować na bieżąco.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat Budżetu Obywatelskiego?

Wszelkie informacje nt. Budżetu Obywatelskiego można uzyskać w Ośrodku Przedsiębiorczości w Łapach -  zapraszamy codziennie w godzinach od 8.00-15.00, tel. 85 814 19 20.

Razem zmieniajmy Gminę Łapy!