Rajd rowerowy w ramach ogólnopolskiej, cyklicznej akcji pod nazwą „Odjazdowy bibliotekarz”

piątek, 07 czerwiec 2024

W dniu 5 czerwca 2024 nasza biblioteka zorganizowała rajd rowerowy w ramach ogólnopolskiej, cyklicznej akcji pod nazwą „Odjazdowy bibliotekarz”. To wydarzenie, w którym bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżają przez miasto lub okolicę, przyjemnie i aktywnie spędzając czas w gronie osób o podobnych pasjach.

W tym roku towarzyszyło nam hasło przewodnie: „Przez dolinę Narwi”. Pracownicy biblioteki, z Panią Dyrektor Małgorzatą Roszkowską na czele, a także słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łapach, licznie zgromadzili się w miejscu zbiórki i w eskorcie funkcjonariuszy łapskiej policji ruszyliśmy w stronę wieży widokowej w Uhowie.
Po drodze zatrzymała nas miła niespodzianka, ponieważ pod budynkiem Urzędu Miejskiego w Łapach czekał na nas Pan Burmistrz Krzysztof Gołaszewski wraz z Panią Sekretarz Joanną Micotą. Gospodarze tego miejsca powitali uczestników rajdu i rozdali wszystkim pamiątkowe odblaski, które pozwolą jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo na drodze.
Na trasie zatrzymaliśmy się jeszcze na moście w Uhowie, żeby podziwiać uroki doliny Narwi i Narwiańskiego Parku Narodowego. Pogoda dopisywała, humory również, co sprawiło, że atmosfera rajdu była bardzo radosna. Ale prawdziwe świętowanie odbyło się na przystanku końcowym, czyli na terenach rekreacyjnych pod wieżą widokową w Uhowie. Tam przywitała nas sołtys Uhowa II – Pani Klara Iwacyk. Użyczone przez nią drewno posłużyło nam do rozpalenia ogniska, przy którym mogliśmy usmażyć kiełbaski. Dołączyli do nas również zmotoryzowani studenci UTW wraz z Panią Prezes Barbarą Gogolewską
i z Przewodniczącą Gminnej Rady Seniorów – Panią Wandą Modzelewską. Pojawili się także Panowie i Panie z sekcji muzycznej z instrumentami i zaczęła się wspaniała biesiada. Przy dźwiękach akordeonu, gitary i tamburynu spędziliśmy miło czas w pięknych okolicznościach przyrody. Były tańce, śpiewy, rozmowy, spacery po lesie, a dla chętnych także wspinaczka na szczyt wieży widokowej. Podczas biesiadowania dołączył do nas także Pan Burmistrz Krzysztof Gołaszewski. Po kilku godzinach miłej zabawy w wesołych nastrojach ruszyliśmy w stronę Łap.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w rajdzie i zapraszamy miłośników dwóch kółek za rok na kolejną odsłonę „Odjazdowego bibliotekarza”.

Anna Łapińska
Filia Biblioteczna w Uhowie