Przyjemne z pożytecznym. Wakacje uczniów ZSM

czwartek, 11 lipiec 2019

W Zespole Szkól Mechanicznych w Łapach uczniowie są inspirowani do ciekawych działań przez cały rok nawet w wakacje. W pierwszym tygodniu wakacyjnego wypoczynku od 24 do 29 czerwca zgłębiali zagadnienia z matematyki na Wakacyjnym Obozie Naukowym w Serwach k. Augustowa. Czas dzielili sprawiedliwie między typowo letnie rozrywki: jak pływanie w jeziorze i opalanie się, a zajęcia z matematyki prowadzone przez p. Joannę Michałowską z Augustowskiego Centrum Edukacyjnego. Rozwiazywanie zadań i łamigłówek okazało się świetną odskocznią od letniego skwaru. Z tygodniowego obozu grupa wróciła wypoczęta i bardzo zadowolona.

Obecnie przez cały lipiec kolejne grupy uczniów technikum odbywają płatne staże w partnerskich przedsiębiorstwach takich jak: Mikom, Sfera, Arka Druk, Eltron. Mają okazję nie tylko bliżej poznać organizację firm i zdobyć doświadczenie zawodowe, ale również zarobić swoje- w wielu przypadkach pierwsze- pieniądze.

Jedna ze stażujących grup przebywa na stażu wyjazdowym w Siemiatyczach. Mają tam zapewniony pobyt oraz pracę w lokalnych firmach: Hotelu Kresowiak oraz Miejskim Przedsiębiorstwie Komunalnym.

Uczniowie ZSM bardzo chętnie korzystają z okazji rozwoju, które stwarza szkoła. Możliwości jest bardzo wiele. Takie pojęcia jak: Kwalifikacje, Kursy, Praca i Płaca uczniom łapskiego mechaniaka nie są obce. Dzieje się tak dzięki udziałowi ZSM w projekcie „Kompleksowa inwestycja w kształcenia zawodowe”.

Zdobycie zawodu i kwalifikacji to podstawa poruszania się w dzisiejszym społeczeństwie i zdobycie tej wartości zapewnia nauka w ZSM w Łapach.

Zespół Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarneckiego w Łapach