Łapianie podążają na Jasną Górę

wtorek, 06 sierpień 2019

Tradycyjnie w święto Przemienienia Pańskiego (6 sierpnia) wyruszyła ze stolicy 308. Warszawska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę pod hasłem “Jasnogórska Matka Życia” – w intencji beatyfikacji sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Mszę świętą dla pielgrzymów odprawił metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. W tym roku tak jak w latach poprzednich na Jasną Górę wyruszyła grupa ponad stu mieszkańców Łap.

Trasa pielgrzymki, licząca ponad 240 kilometry, podzielona jest na 30 odcinków. Podobnie jak w latach poprzednich pątnicy przechodzą m.in. przez Tarczyn, Grójec, Nowe Miasto nad Pilicą i Paradyż. W drodze spędzają 9 dni, zwykle dzień rozpoczynają Mszą św. o godz. 6 a na nocleg docierają ok. 19, w najcięższe dni mają do pokonania trasę ponad 30 km. Mieszkańcy Łap pielgrzymują głównie  w Grupie 4.

Nieco wcześniej, bo 1 sierpnia wyruszyła 35. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Mieszkańcy Łap podążają w Grupie Niebieskiej.

,,Pielgrzymuję od lat i nie wyobrażam sobie, żeby sierpień spędzić w domu. Dla mnie to niezapomniany czas modlitwy, duchowego wyciszenia i naładowania akumulatorów na cały przyszły rok. Wbrew temu, że człowiek nie raz jest obolały i przemęczony, tylko tutaj potrafię odpocząć psychicznie. Wszystkie problemy zostawiam w domu a ten czas oddaję Panu Bogu. Tu można poznać fajnych ludzi i przeżyć kilka dni wyciszenia. Kto nigdy nie był, pewnie tego nie zrozumie, a kto był choć raz, zawsze będzie tęsknił.” – mówi pątniczka z Łap.

Zdjęcia z fotogalerii Grupy 4 WPP z lat poprzednich.