Poznajmy lokalnych społeczników

wtorek, 13 sierpień 2019

ORGANIZACJE POZARZĄDOWE DZIAŁAJĄCE W NASZEJ GMINIE

Miarą zamożności gminy niekoniecznie musi być wypchany portfel mieszkańca. Czasami największym potencjałem danej społeczności jest aktywność ludzi tu mieszkających. I jeżeli takich ludzi jest dużo, możemy mówić o bogactwie.

W każdym mieście, osadzie, wsi znajdą się osoby, którym nie wystarcza spokojne życie – nawet jeśli składa się z ciekawej pracy, rodziny i zajmującej pasji. Ci niespokojni duchem mieszkańcy pragną podzielić się z innymi swoją wiedzą, doświadczeniem, pasją albo pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują. Albo po prostu zrobić coś dobrego i pożytecznego. Niekiedy sami, częściej z przyjaciółmi zakładają grupy, stowarzyszenia, fundacje. W naszej gminie również możemy znaleźć takich aktywistów, wystarczy się tylko rozejrzeć. 

Celem głównym cyklu artykułów pod nazwą „Poznajemy organizacje pozarządowe” będzie przedstawienie społeczników skupionych w różnych organizacjach – stowarzyszeniach, fundacjach, kołach gospodyń i drużynach OSP. Członkowie tych organizacji angażują się w różnorodną działalność społeczną, poświęcają swoją wiedzę, umiejętności, energię i czas. Tworzą wiele ciekawych akcji i uroczystości. Zdobywają fundusze na organizacje zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zdobywają dofinansowanie na place zabaw, skatepark i miejsca odpoczynku w naszej gminie. Działają na rzecz społeczności lokalnej, wśród nich są nasi krewni, znajomi, sąsiedzi. Poznajmy ich, wesprzyjmy ich działania, podziękujmy za ich zaangażowanie.

Jeśli działasz w organizacji pozarządowej i chciałbyś przedstawić jej dokonania, pracę – napisz do nas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  .W załączeniu do tego tekstu zamieszczony został zestaw pytań ułatwiający opracowanie notatki dotyczącej działalności Państwa NGO. Zapraszamy do kontaktu.