Zapraszamy na szkolenie

wtorek, 20 sierpień 2019

Zapraszamy rolników oraz mieszkańców gminy Łapy na bezpłatne szkolenie, które odbędzie się 27 sierpnia 2019 r. (wtorek) o godz. 9.30 w sali konferencyjnej Inkubatora Przedsiębiorczości w Łapach.

Szkolenie poświęcone będzie trwającemu naborowi wniosków w ramach Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie oraz programowi „Czyste powietrze”.

Ponadto część spotkania zostanie poświęcona tematowi związanemu z działalnością kół gospodyń wiejskich oraz możliwościom, jakie wiążą się ze współpracą z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego i instytucjami kultury.

Prelegentami będą specjaliści z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku oraz Okręgowej Stacji Chemiczno – Rolniczej w Białymstoku.

Intencją Zarządu Województwa Podlaskiego, który jest inicjatorem tego szkolenia jest zwiększenie świadomości rolników i mieszkańców obszarów wiejskich w zakresie przeprowadzania zabiegów wapnowania gleb dla podniesienia ich jakości oraz zmniejszania emisji pyłów wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne.

Wszystkich zainteresowanych mieszkańców gminy zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniu.