Najlepsze ekipy ligi dały piłkarski popis! Niszczyciele triumfują!

piątek, 23 sierpień 2019

W czwartkowy wieczór na łapskim Orliku rozegrano wielki finał  Profit Łapy Ligi Piłkarskich Amatorów OKF 2019, organizowanej przez Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach. Ostatecznie trzecie miejsce zajęli MKW 96, a puchar mistrzów zdobyli KS Niszczyciele.

W meczu o brąz MKW 96 zagrali z Bad Boysami. Ci drudzy mecz rozpoczęli w pięciu (czterech zawodników w polu). Mimo tego dzielnie stawiali opór rywalom. Mieli swoje okazje, ale to MKW 96 byli skuteczniejsi, zdobyli dwie bramki i dość przekonująco wygrali mecz, zasłużenie zdobywając brązowe medale. „Z charakterem wywalczyliśmy 3 miejsce na które w pełni zasłużyliśmy! Mecz niewykorzystanych sytuacji z obu stron, ale to my strzeliliśmy 2 bramki” - napisali po meczu zawodnicy MKW na swoim facebooku, dodając: „Dziękujemy dla OKF ŁAPY za wspaniałą organizacje i super nagrody”.

To my Wam dziękujemy, że wzięliście udział w lidze i pokazaliście grę fair!

Wielki finał stała na poziomie godnym starcia dwóch zdecydowanie najlepszych zespołów w lidze. Pierwsza połowa to przysłowiowe „piłkarskie szachy”. Badanie sił przeciwnika, skupienie się na tym, by nie stracić gola. Jednym i drugim się to udało, bo do przerwy bramek nie oglądaliśmy. Wydawało się, że druga połowa może wyglądać podobnie, a zespoły przede wszystkim skupią się na obronie, wiedząc, że nawet najmniejszą stratę trudno będzie odrobić. Sytuację na boisku zmienił gol Łukasza Kula na 1:0 dla Aby Do Przerwy. Rozpoczęło się widowisko. KS Niszczyciele przyspieszyli, jak to nie raz już pokazali w lidze. Strzelili jedną bramkę, za chwilę po strzale w długi róg bramki strzeżonej przez Mariusza Dowejko było już 2:1 dla Niszczycieli. Do końca meczu zostało kilka minut. Przegrywając, Aby Do Przerwy odkrywali się coraz bardziej. Atakowali i mieli kilka bardzo dobrych sytuacji, ale piłka mijała bramkę przeciwnika. Jedna z akcji zakończyła się stratą, KS Niszczyciele przeprowadzili skuteczną kontrę i podwyższyli wynik na 3:1, wygrywając ten świetny mecz!

Zmagania piłkarskie, wraz z kilkudziesięcioma kibicami, obserwowali na żywo Burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski i Przewodniczący Rady Miejskiej w Łapach Sławomir Maciejewski. Niestety nie mogło z nami być sponsora głównego czyli Tomasza Kozicza z firmy Profit Łapy Biuro Rachunkowe, ale przez cały czas trwania ligi okazał nam ogromne wsparcie!

Nasi wspaniali goście udekorowali na koniec wszystkich zawodników medalami, kapitanowie odebrali puchary, a każda z ekip  otrzymała piłkę, żeby szlifować formę na zimową edycję ligi, która ruszy już w listopadzie.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się w organizację i przeprowadzenie rozgrywek.