Fundusz Dróg Samorządowych. Wręczenie symbolicznych czeków w starostwie

poniedziałek, 07 październik 2019

W piątek (4.10. 2019 r.) w Starostwie Powiatowym w Białymstoku wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wręczył symboliczne czeki, potwierdzające dofinansowanie modernizacji dróg powiatowych i gminnych z Funduszu Dróg Samorządowych. Czeki na łączną kwotę 48 mln zł odebrali przedstawiciele 13 gmin, w tym Burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski, a także Starosta Powiatu Białostockiego Jan Bolesław Perkowski i wicestarosta Roman Czepe.

Z terenu gminy Łapy dofinansowanie z funduszu Dróg samorządowych  - na rekordowo wysokim poziomie 70% - w wysokości blisko 1,76 mln zł otrzymały ulice na Osiedlu Barwiki oraz ponad 360 tys. zł ul. Mokra.

W poprzednim rozdaniu z FDS Powiat Białostocki otrzymał dotacje na modernizację drogi: Gąsówka Skwarki – Gąsówka Osse w gm. Łapy. Obecnie trwa przebudowa tej drogi. Wartość umowy to 2.779.066,92 zł. Połowa kwoty na realizację inwestycji pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych. Ponad 807 tys. zł na realizację inwestycji przekazała Gmina Łapy. Pozostałe środki pochodzą z budżetu Powiatu Białostockiego.

Czytaj także: Wkrótce ruszą prace na Barwikach. Rozpocznie się też przebudowa ul. Mokrej