90 lat Podlaskiego ZPN. Prezes „Petrusa” Barbara Dzierżek uhonorowana

poniedziałek, 07 październik 2019

Podczas jubileuszowej gali z okazji 90-lecia Podlaskiego Związku Piłki Nożnej, która odbyła się w sobotę (5 października) w klubie Atlanta w Jeżewie, wręczono odznaczenia i wyróżnienia za pracę na rzecz rozwoju podlaskiej piłki nożnej.  Choć uważa się, że piłka nożna to męski świat, to specjalne wyróżnienia otrzymało pięć pań, które w niej odgrywają wiodącą rolę. Wśród uhonorowanych jest Barbara Dzierżek, Prezes Stowarzyszenia „Petrus” w Łapach.

Pozostałe wyróżnione panie to: Anna Chorążak (ŁKS Łomża), Aniela Kotowicz (Hetman Białystok), Aneta Łapińska (wieloletnia trener reprezentacji kobiet woj. podlaskiego) oraz Agnieszka Syczewska (Jagiellonia). W sumie w różnych kategoriach uhonorowano ok. 70 osób. Te najcenniejsze odznaczenia z Ministerstwa Sportu i Turystyki otrzymali: złotą odznakę – Sławomir Pogorzelski, brązową – Mirosław Mojsiuszko oraz Grzegorz Szerszenowicz.

- To wy jesteście Podlaskim Związkiem Piłki Nożnej: sportowcy, działacze, trenerzy, samorządowcy, dziennikarze, kibice i ci wszyscy, którzy kochacie piłkę. To Wasza ciężka praca stanowi o naszej sile – powiedział do zebranych Sławomir Kopczewski, prezes Podlaskiego ZPN otwierając jubileuszową galę związku.

Wśród gości było wiele znanych osób ze świata piłki nożnej, jak byli trenerzy kadry narodowej m.in. Paweł Janas, Stefan Majewski, czy byli kadrowicze: Paweł Wojtala i Radosław Michalski. Delegacji z centrali przewodził sekretarz związku Maciej Sawicki. Przyjechali przedstawiciele wszystkich lokalnych związków piłkarskich. Świat polityki reprezentowali posłowie: Kazimierz Gwiazdowski, Robert Tyszkiewicz i Krzysztof Truskolaski oraz europosłowie: Tomasz Frankowski i Krzysztof Jurgiel.

Podlaski związek jest najmniejszy w Polsce. Jest tu najmniej klubów, najmniej zrzeszonych piłkarzy. Na szczeblach centralnych gra pięć zespołów: w ekstraklasie – Jagiellonia Białystok, w I lidze – Wigry Suwałki, a w III lidze – KS Wasilków, Olimpia Zambrów i Ruch Wysokie Mazowieckie.

Galę zwieńczył koncert Zenka Martyniuka z zespołem Akcent.

Źródło: Podlaski Związek Piłki Nożnej