259 uczniów uczyło się pływać

wtorek, 03 grudzień 2019

W sumie 259 dzieci z naszej gminy bezpłatnie uczyło się pływać na basenie w ramach Programu Powszechnej Nauki Pływania "Umiem Pływać". 168 uczniów wszystkich klas trzecich gminnych szkół podstawowych i dodatkowo 91 uczniów klas drugich szkół podstawowych, dla których gminie udało się również pozyskać finansowania.

- Chcemy zadbać o to, aby najmłodsi nauczyli się pływać.  Z pływaniem jest tak jak z jazdą na rowerze, tego się nie zapomina, więc liczę na to, że nasze dzieci mimo tego, że jeszcze nie mamy własnego basenu, nauczą się pływać  – mówi burmistrz Krzysztof Gołaszewski.

Projekt, w którym uczestniczyła gmina Łapy, zakłada systematyczny udział dzieci w pozalekcyjnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. W ramach projektu zorganizowane zostały zajęcia dla grup dzieci liczących nie więcej niż 15 osób/grupa w wymiarze co najmniej 20 godzin lekcyjnych dla każdego uczestnika z częstotliwością 1-2 razy w tygodniu.

Grupy zakwalifikowane do projektu otrzymały dofinansowanie, z którego pokryte są koszty związane z wynajęcie basenu, obsługą instruktorską, kosztami dojazdu grup na basen w Wysokiem Mazowieckiem.

Dlatego również w przyszłym roku burmistrz Krzysztof Gołaszewski będzie składał wniosek o dofinansowanie udziału najmłodszych uczniów szkół podstawowych w tak pożytecznym i prozdrowotny projekcie.  

Projekt realizuje Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Białymstoku.