Sukces uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łupiance Starej w konkursie "Bezpieczny powiat białostocki”

piątek, 29 listopad 2019

Uczniowie ósmej klasy Szkoły Podstawowej w Łupiance Starej w składzie: Paweł Filonik, Paweł Szymójko i Konrad  Jaworowski zajęli I miejsce w konkursie pt. „Bezpieczny Powiat Białostocki”. Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Białymstoku we współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku. Rozstrzygnięcie konkursu w dniu 21 listopada miało miejsce w Zespole Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach.  

Konkurs skierowany był do uczniów  szkół  podstawowych i szkół średnich z terenu powiatu białostockiego. W konkursie uczestniczyło 25 trzyosobowych drużyn z 17 szkół powiatu białostockiego. Młodzież po pisemnym teście z wiedzy o ochronie przeciwpożarowej zmagała się z trzema zadaniami praktycznymi. Ocenie podlegała umiejętność udzielania pierwszej pomocy połączona z bezpiecznymi zachowaniami w domu oraz zagrożeniami związanymi z tlenkiem węgla. Następne wyzwanie dotyczyło zasad wykorzystania podręcznego sprzętu gaśniczego oraz umiejętność zgłoszenia zdarzenia do służb ratunkowych. 

Oprócz dyplomów zwycięzcy otrzymali wartościowe nagrody sponsorowane przez Państwową Straż Pożarną i Starostwo Powiatowe.

Uczniów do konkursu przygotowała Pani Anna Piekutowska.