Kolejna działka w Podstrefie Łapy sprzedana

środa, 26 luty 2020

Kolejną umowę sprzedaży działki gminnej zlokalizowanej w nowej części Podstrefy Łapy burmistrz Krzysztof Gołaszewski podpisał w środę (26.02) z firmą PPHU Jerzy Siemionczyk „Słodkie - Zdrowie” z siedzibą w Białymstoku. Sprzedana działka ma powierzchnię prawie 1 ha. To następny po firmie AG Chemia Sp. Z o.o. sp. k z Sokół nowy inwestor w łapskiej podstrefie.

Przypominamy, iż w końcu grudnia ubiegłego roku został rozstrzygnięty przetarg na sprzedaż użytkowania wieczystego nieruchomości położonych w nowej części Podstrefy Łapy. W wyniku postępowania trzy nieruchomości znalazły nabywców, z którymi w styczniu br. zostały podpisane warunkowe umowy sprzedaży. Konieczność podpisania umów warunkowych wynikała z przepisów, zgodnie z którymi prawo pierwokupu tych działek przysługuje agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Agencja nie skorzystała z przysługującego jej prawa i w związku z tym możliwe było podpisanie umowy sprzedaży przenoszącej prawo użytkowania wieczystego.

O nowym inwestorze…

PPHU Jerzy Siemionczyk „Słodkie-Zdrowie” jest rodzinną firmą produkcyjno- handlową działającą w branży spożywczej i suplementów diety. Aktualnie firma sprzedaje swoje produkty w sklepach stacjonarnych zlokalizowanych w Warszawie. Prowadzi też sprzedaż internetową. Świadczy również usługi co-packingowe innym podmiotom. Obecnie zakład produkcyjno-magazynowy firmy mieści się w Surażu.

 - Strategia biznesowa firmy obejmuje wprowadzanie nowych, innowacyjnych produktów, na które nie mamy już miejsca w zakładzie prowadzonym w Surażu. Dalszy rozwój firmy wymaga, więc nowych powierzchni, technologii, kadr.  W związku z tym skorzystaliśmy z zaproszenia władz miejskich w Łapach i wzięliśmy udział w zakończonym sukcesem przetargu na działkę inwestycyjną w TSSE – mówi Jerzy Siemonczyk właściciel firmy i zapowiada, że w Łapach powstanie nowa hala produkcyjna i magazynowa o pow. ok. 800 m² z częścią biurową. W nowym zakładzie zostanie umieszczona nowa linia produkcyjna do produkcji wyrobów sypkich. - Będzie to dla nas kolejny skok technologiczny, procesy w dużej mierze będą automatyczne a receptury nadzorowane przez innowacyjny software. Mamy nadzieje, że nowe produkty zwiększą nasz eksport i konkurencyjność na rynku krajowym. – dodaje Jerzy Siemonczyk.

Na nabywców czeka jeszcze siedem działek w podstrefie Łapy. Kolejne postępowanie przetargowe zostało zaplanowane na koniec I kwartału br.

Czytaj także:Działki w Podstrefie Łapy mają nowych nabywców