Centrum opiekuńczo-mieszkalne ma wykonawcę

środa, 03 marzec 2021

W Daniłowie Dużym powstanie miejsce, w którym profesjonalne i wszechstronne wsparcie w zakresie potrzeb zdrowotnych, opiekuńczych, pielęgnacyjnych, rozwijania sprawności ruchowej, kompetencji społecznych otrzyma 18 osób z niepełnosprawnościami. Będą mogły tu zamieszkać lub korzystać z usług dziennych. To także ogromna pomoc i odciążenie dla opiekunów osób m.in. po wylewach, zawałach czy wypadkach.

Umowę na budowę centrum opiekuńczo-mieszkalnego w Daniłowie Dużym z wykonawcą – konsorcjum firm: KM Budownictwo Maciej Mokrzewski Tomasz Kozicz s.c. i MIKABO Marcin Granaszewski wyłonionym w przetargu podpisał we wtorek (2.03) burmistrz Krzysztof Gołaszewski. Tego samego dnia gmina przekazała plac budowy, a wykonawca poinformował, że niezwłocznie rozpocznie prace. Zgodnie z umową placówka ma być gotowa do końca września 2021r. Wartość umowy to ponad 3 mln 531 tys. zł.

Całkowity koszt inwestycji wraz z wyposażeniem to ponad 3mln 700 tys. zł. Na stworzenie centrum opiekuńczo-mieszkalnego gmina Łapy pozyskała dofinansowanie w wysokości 2 mln 700 tys. zł ze środków Funduszu Solidarnościowego. Dodatkowe 800 tys. zł, które sfinansują znaczną część wkładu własnego gminy, pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ponad 200 tys. zł. z budżetu gminy pokryje pozostałą część.

Będzie to pierwszy w województwie podlaskim i piąty w Polsce ośrodek opiekuńczo-mieszkalny dla osób niepełnosprawnych.

Czytaj więcej: Pierwsze w województwie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne powstanie w Daniłowie Dużym