Zapraszamy na spotkanie informacyjne o budżecie obywatelskim gminy Łapy

wtorek, 09 lipiec 2019

Burmistrz Łap zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców Gminy Łapy na spotkanie informacyjne dotyczące Budżetu Obywatelskiego Gminy Łapy na 2020 rok. Spotkanie odbędzie się w dniu 16.07.2019 r., o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Inkubatora Przedsiębiorczości w Łapach przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego 22a. Jednocześnie informujemy, że kolejne spotkanie w sprawie Budżetu Obywatleksiego zostanie zorganizowane  w godzinach popołudniowych. Zapraszamy.

Budżet Obywatelski to proces decyzyjny, w ramach, którego mieszkańcy danej gminy czy miasta współtworzą jego budżet, współdecydując o dystrybucji określonej puli środków publicznych na dany cel. W tym roku do grona samorządów, które dają możliwość decydowania mieszkańców o określonych środkach finansowych, dołącza także samorząd Gminy Łapy.

Na realizację zadań zgłoszonych przez mieszkańców w 2020 roku przeznaczono kwotę 240 000 zł. Pojedyncze zadanie może kosztować nawet 30 tys. zł.  Kwestie budżetu obywatelskiego reguluje uchwała Rady Miejskiej w Łapach, w sprawie przeprowadzenia na terenie Gminy Łapy konsultacji społecznych w sprawie Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok.

Podczas spotkania zostaną przybliżone zebranym założenia Budżetu Obywatelskiego oraz procedura i wzory dokumentów obowiązujące przy składaniu propozycji zadania. Spotkanie to stanowić będzie także okazję do rozmowy na temat pomysłów i zadań, jakie mieszkańcy chcieliby zgłosić do budżetu.

Liczy się pomysł, inicjatywa i oczywiście każdy głos!

Informacje na temat Budżetu Obywatelskiego Gminy Łapy na 2020 rok znaleźć można tutaj.

Zapraszamy.