Łapy otwarte na inwestycje

Łapy to miasto i gmina ludzi aktywnych. Z myślą o Państwu przygotowaliśmy tereny inwestycyjne, także z Podstrefą TSSE. Oferujemy szeroki system ulg w podatkach oraz grono kompetentnych urzędników chętnych do pomocy. Jestem przekonana, że wielu z Państwa, dostrzeże u nas potencjał, możliwości i szansę na sukces.

Krzysztof Gołaszewski

Burmistrz Łap


Gmina Łapy w ostatnich latach na inwestycje, w tym uzbrojenie terenów inwestycyjnych Podstrefy Łapy TSSE, budowę Inkubatora Przedsiębiorczości, przebudowę dróg, przeznaczyła kilkadziesiąt milionów złotych.

 

Miasto Łapy położone jest w województwie podlaskim w odległości 20 km na zachód od Białegostoku, około 70 km od granicy z Białorusią i niespełna 150 km od Warszawy. Gmina znajduje się w rozwidleniu dwóch głównych dróg krajowych: S8 Warszawa – Białystok oraz S19 Białystok – Lublin. Bezpośrednio przez miasto przebiega główna linia kolejowa Rail Baltica - trasa E75 stanowiąca europejski korytarz o priorytetowym znaczeniu łączący Warszawę z Kownem, Rygą, Tallinem i Helsinkami.

Dogodna lokalizacja, atrakcyjne połączenia komunikacyjne, bliskość rynków wschodnich, ale także atrakcyjne cenowo (ok. 35 zł/m²) i gotowe do podjęcia działalności tereny inwestycyjne oraz szeroka dostępność wykwalifikowanych pracowników, zarówno w Łapach, jak i w pobliskim Białymstoku, sprawia, że jest to miejsce, w którym także Państwo możecie osiągnąć sukces.

Gmina Łapy oferuje pod inwestycje około 24 hektarów gruntu. W połowie to działki w pełni uzbrojone już dziś należące do Podstrefy Łapy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przygotowywane są kolejne działki do objęcia Podstrefą. Będą to tereny wyposażone w niezbędną infrastrukturę: sieć kanalizacji sanitarnej i deszczowej, kanalizację teletechniczną oraz drogę wewnętrzną wraz z oświetleniem.

Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą na terenie Podstrefy Łapy TSSE EURO-PARK WISŁOSAN może ubiegać się o uzyskanie pomocy publicznej, w formie zwolnień podatkowych do 50% nakładów inwestycyjnych lub też 50% dwuletnich kosztów pracy nowozatrudnionych pracowników w przypadku dużych przedsiębiorstw, 60% dla średnich przedsiębiorców i aż 70% dla małych przedsiębiorców.

„Polska Amazonia” tak nazywane są malownicze rozlewiska Narwi w sąsiedztwie Łap. Miasto znajduje się w otulinie Narwiańskiego Parku Narodowego. Pełna meandrów rzeka tworzy tu unikalną ostoję będącą pozostałością pierwotnej przyrody. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu mają możliwość bezpośredniego obcowania z dziką przyrodą i poznawania jej piękna z kajaków, rowerów i pieszo. Bliskość Puszczy Białowieskiej, Puszczy Knyszyńskiej i Biebrzańskiego Parku Narodowego – znajdują się one w odległości kilkudziesięciu kilometrów od Łap – sprawia, że to miejsce zyskuje uznanie w oczach ludzi aktywnych.


Kontakt: Ośrodek Przedsiębiorczości w Łapach, ul. Gen. W. Sikorskiego 22A, 18-100 Łapy

Tel.+48 85 814 19 20

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

strona: www.lapy.pl