Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy

wtorek, 29 październik 2019

W 101. rocznicę Odzyskanie Niepodległości przez Polskę Burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski serdecznie zaprasza na uroczystość z udziałem pocztów sztandarowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości, która odbędzie się 11 listopada na Placu Niepodległości ok. godz. 16.00, bezpośrednio po Mszy Św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Św. Krzyża w Łapach.

Organizatorzy zapewniają transport autobusem z kościoła na Plac Niepodległości.

W programie uroczystości m.in. wystąpienia władz samorządowych i zaproszonych gości, złożenie kwiatów przy Pomniku Niepodległości oraz Pomniku ppłk. Stanisława Nilskiego-Łapińskiego oraz inscenizacja historyczna pt. "Przekazanie władzy Marszałkowi" w wykonaniu aktorów Teatru Kaprys oraz Szwadronu Kawalerii im. 10. Pułku Ułanów Litewskich.

Uniwersytet Trzeciego Wieku poprowadzi wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Strażacy z OSP Łapy-Dębowina zapraszają na pyszną, gorącą grochówkę.

Zapraszamy również w poniedziałek (11 listopada) o godz. 12.00 na cmentarz w Łapach, gdzie z inicjatywy Łapskiego Towarzystwa Regionalnego zostaną złożone kwiaty na symbolicznym nagrobku ppłk. Stanisława Nilskiego-Łapińskiego.

Z kolei we wtorek (5 listopada) Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach organizuje na stadionie miejskim przy ul. Leśnikowskiej 18 a - Niepodległościowe Biegi Przełajowe. Szczegóły tutaj.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach.