Mikołajkowy Turniej Charytatywny "Obudźmy Pawła"

wtorek, 03 grudzień 2019

W sobotę (7 grudnia) w godz. 10.00 - 16.00 w hali sportowej Zespołu Szkół Mechanicznych przy ul. Sikorskiego 68 w Łapach odbędzie się Mikołajkowy Turniej Charytatywny "Obudźmy Pawła".

W turnieju halowej piłki nożnej weźmie udział Reprezentacja Telewizji Polskiej, ale także m.in. samorządowcy, nauczyciele, koledzy Pawła... w sumie dziewięć drużyn.

W trakcie turnieju na dzieci będzie czekało mnóstwo atrakcji, będzie stoisko ze słodkościami oraz wiele innych niespodzianek.

Odbędą się również licytacje wartościowych upominków i przedmiotów, z których cały dochód zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Pawła Idźkowskiego, który 2 sierpnia 2018 r. w Belgii uległ poważnemu wypadkowi i pozostaje w śpiączce. Paweł Idźkowski pochodzi z Łap. Tutaj mieszkał i uczył się w Zespole Szkół Mechanicznych. Wyjechał do Belgii za pracą.

O powrót do zdrowia swojego męża heroicznie walczy jego żona Wioleta Idźkowska. Jedynym lekarzem, który zgodził się podjąć leczenia Pawła jest prof. Jan Talar, specjalista w dziedzinie wybudzania ze śpiączki pourazowej w bydgoskiej Katedrze i Klinice Rehabilitacji.  Zaordynowana przez niego terapia zaczyna przynosić niezwykłe rezultaty.  Leczenie jest jednak bardzo kosztowne. Miesięczny koszt to ok. 30 tys.zł.

Paweł Idźkowski jest ojcem dwójki dzieci, które nie odstępują go i wciąż czekają, aż ich tata się obudzi...

W pomoc rodzinie Pawła włączyły się również niezawodne Łapy... Serdecznie zapraszamy.