Łapy

Dziś jest:
piątek, 18.01
-2°C
sobota, 19.01
-3°C
niedziela, 20.01
-3°C
Imieniny:
Piotra i Małgorzaty
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Autobus energetyczny

2016-05-05 07:42
Opublikował: Administrator
"Mobilne laboratorium" urządzone w autobusie energetycznym będzie dostępne do zwiedzania w dniach 6 i 7 maja br. na placu przed Domem Kultury w Łapach. W piątek zapraszamy do zwiedzania przede wszystkim uczniów z terenu gminy Łapy. Natomiast w sobotę autobus będzie dostępny dla wszystkich chętnych. Autobus energetyczny będzie czynny w godz. 9.00-15.00 i dłużej jeśli będzie zainteresowanie zwiedzających. Serdecznie zapraszamy.

Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. realizuje projekt „Autobus Energetyczny – mobilne centrum edukacyjno – informacyjne przeciwdziałania zmianom klimatu”. Patronatem honorowym objęło kampanię Ministerstwo Gospodarki oraz Ministerstwo  Środowiska. Patronami medialnymi przedsięwzięcia są: Magazyn Samorządowy Gmina oraz miesięcznik „Czysta Energia”.

Głównym celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej na temat przyczyn zachodzenia zmian klimatu, działań, jakie można podjąć, aby im przeciwdziałać oraz zachęcenie każdego z odbiorców kampanii do podejmowania kroków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu w codziennym życiu i otoczeniu: w domu, w pracy, w szkole, lokalnym środowisku.

Narzędziem realizacji celu jest mobilne centrum informacyjno-edukacyjne. Centrum to znajduje się w autobusie miejskim, która zostało wyposażone w modele, makiety, tablice prezentujące najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej.

Zadaniem autobusu energetycznego jest docieranie z programem edukacyjnym bezpośrednio do mieszkańców gmin i podnoszenie świadomości ekologicznej w szerokich grupach społecznych. Eksperci jeżdżący autobusem tworzą grupę doradczą, która oferuje nieodpłatną, niezależną i najbardziej aktualną wiedzę na tematy związane ze zmianami klimatu i efektywnością energetyczną.

W ramach działań planujemy również zbieranie i rozpowszechnianie dobrych praktyk – działań mających na celu zapobieganie zmianom klimatu.

W czasie wizyty autobusu, eksperci udzielają porad na pokładzie autobusu, prezentują zainstalowane modele, przeprowadzają nieodpłatne warsztaty dla uczniów i mieszkańców.

Podziel się

Najnowsze wiadomości