Łapy

Dziś jest:
środa, 12.12
1°C
czwartek, 13.12
-2°C
piątek, 14.12
-1°C
Imieniny:
Adelajdy i Aleksandra
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Wystawa IPN w Gimnazjum Nr 1 w Łapach

2018-03-08 08:53
Opublikował: Administrator
Efektem polsko-izraelskiego kryzysu politycznego, dotyczącego różnic w interpretacji wydarzeń historycznych, są pytania coraz częściej zadawane przez uczniów: Czy Polacy pomagali Żydom podczas II wojny światowej? Jeżeli tak, to w jakim stopniu? Jakie groziły im w związku z tym konsekwencje? Próbą odpowiedzi jest prezentowana w Gimnazjum Nr1 w Łapach wystawa Instytutu Pamięci Narodowej ,,Polacy ratujący Żydów”.

Wystwa przedstawia postawy wobec żydowskich sąsiadów nie tylko zwykłych Polaków, ale też dyplomatów,  polityków oraz organizacji konspiracyjnych. Mamy nadzieję, że wystawa pomoże w zrozumieniu trudnych relacji polsko-żydowskich podczas II wojny światowej oraz polsko-izraelskich po jej zakończeniu.

Jest to pierwsza z trzech ekspozycji IPN, które będą zaprezentowane w Gimnazjum Nr1 do końca kwietnia. Wszystkie dotykają bolesnych dla Polaków wydarzeń z najnowszej historii Polski.

Wystawa jest dostępna do 16 marca i znajduje się na parterze budynku Gimnazjum Nr1 w Łapach. Do jej obejrzenia zachęcamy wszystkich zainteresowanych w godz. 9.00- 14.00. Zapraszamy!

Gimnazjum nr 1 w Łapach

  • Wystawa IPN w Gimnazjum Nr 1 w Łapach
  • Wystawa IPN w Gimnazjum Nr 1 w Łapach
  • Wystawa IPN w Gimnazjum Nr 1 w Łapach
  • Wystawa IPN w Gimnazjum Nr 1 w Łapach
  • Wystawa IPN w Gimnazjum Nr 1 w Łapach
Podziel się

Najnowsze wiadomości