Łapy

Dziś jest:
niedziela, 24.02
-5°C
niedziela, 24.02
0°C
poniedziałek, 25.02
4°C
Imieniny:
Macieja i Bogusza
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Kolejne duże inwestycje

2018-07-23 13:08
Opublikował: Administrator
Dwie umowy na realizację ważnych dla Łap inwestycji podpisała z wykonawcami burmistrz Urszula Jabłońska. Pierwsza z nich na dokończenie prac związanych z „Uzbrojeniem terenów inwestycyjnych w Łapach" została zawarta z firmą Trakcja PRKiI S.A. z Warszawy. Jej wartość to ponad 13 mln zł. Druga umowa na przebudowę Placu Niepodległości w Łapach z firmą Hydros Plus z Dobrzyniewa Dużego opiewa na blisko 1,5 mln zł. Obie inwestycje są realizowane przy wsparciu środkami zewnętrznymi.

EFRR.jpg

Przetarg na dokończenie prac związanych z „Uzbrojeniem terenów inwestycyjnych w Łapach" został rozstrzygnięty 13 lipca 2018 r. Umowa o wykonanie inwestycji została zawarta w dniu 20 lipca 2018 r. z firmą Trakcja PRKiI S.A. z Warszawy.

Realizacja inwestycji została podzielona na dwa etapy – w I etapie przewidziane jest dokończenie uzbrojenia czterech działek inwestycyjnych zlokalizowanych w zachodniej części terenu wraz z wykonaniem drogi dojazdowej do ww. działek. Z kolei II etap inwestycji przewiduje dokończenie wszystkich pozostałych prac. Planowany termin zakończenia robót przewidzianych do wykonania w I etapie to 31.10.2018 r., a w II etapie – do dnia 31.05.2019 r.

Powyższe zamówienie nie obejmuje dokończenia przebudowy ulicy Cukrowniczej, które zostało już zrealizowane w ramach oddzielnego postępowania.

Poprzedni Wykonawca robót budowlanych firma Unibep S.A. wykonał prawie 50% inwestycji, w tym prace związane z usunięciem namułów z dna zbiorników, ale ze względu na duże opóźnienia w realizacji i zagrożenie wykonania inwestycji, gmina Łapy odstąpiła od umowy. Projekt pn. „Uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Łapach" dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.


Przebudowa Placu Niepodległości w Łapach

Firma Hydros Plus Tomasz Kulesza z Dobrzyniewa Dużego będzie natomiast wykonawcą przebudowy Placu Niepodległości w Łapach. Wartość podpisanej umowy to 1,44 mln zł. W ramach tej inwestycji zostanie wykonana nowa nawierzchnia Placu, wybudowana zostanie zatoka parkingowa z miejscami postojowymi i nowe chodniki. Istniejąca zieleń zostanie uporządkowana. Na Placu Niepodległości zostanie także zainstalowana kurtyna wodna, która w upalne dni będzie atrakcją nie tylko dla najmłodszych mieszkańców.

Na realizację projektu budowy Domu Kultury wraz z salą widowiskową w centrum Łap oraz odnowę Placu Niepodległości gmina Łapy otrzymała 8 mln zł dofinansowania ze środków RPO WP na lata 2014-2020 w ramach działania 8.5 Rewitalizacja.

Etap I inwestycji polegającej na budowie budynku na cele kulturalno-edukacyjne przy ul. Głównej 8 w Łapach realizowany jest od początku tego roku. Zgodnie z założeniami etap II inwestycji obejmujący budowę sali widowiskowej wraz z wyposażeniem powinien zakończyć się na koniec września 2019 r.

Rozpoczęcie robót na Placu Niepodległości planowane jest w lutym 2019 r., a zakończenie na koniec czerwca 2019 r.

 

  • Kolejne duże inwestycje
  • Kolejne duże inwestycje
  • Kolejne duże inwestycje
Podziel się

Najnowsze wiadomości