Łapy

Dziś jest:
piątek, 22.02
-6°C
sobota, 23.02
-6°C
niedziela, 24.02
-1°C
Imieniny:
Marty i Małgorzaty
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Inwestycje Podstrefa Łapy

Łapy atrakcyjne dla inwestorów

2016-01-15 09:20
Opublikował: Administrator
Dużym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości objęte Podstrefą Łapy TSSE.

O dobrym „klimacie” inwestycyjnym świadczy przede wszystkim fakt, że z dziewięciu udostępnionych przez gminę działek pod inwestycje, na dzień dzisiejszy cztery nieruchomości zostały już sprzedane trzem inwestorom, natomiast w stosunku do czterech kolejnych działek toczy się postępowanie przetargowe.

- Uwzględniając potencjał inwestorów oraz ich determinację, jestem przekonana, że i te przetargi zakończą się sprzedażą – ocenia Magdalena Perkowska-Szymanowicz, dyrektor Ośrodka Przedsiębiorczości w Łapach. - Na terenie podstrefy pozostała zatem tylko jedna działka, w stosunku, do której nie toczy się aktualnie postępowanie przetargowe. Nabyciem tej działki jest zainteresowany inwestor, który aktualnie złożył ofertę nabycia dwóch nieruchomości, objętych toczącym się postępowaniem.

Inwestorzy w Podstrefie Łapy

Dwie działki w łapskiej podstrefie kupiła drukarnia Arka-Druk, która przeniosła działalność z Białegostoku. W nowoczesnym zakładzie znalazło zatrudnienie ok. 50 osób. Firma planuje też rozbudowę swego przedsiębiorstwa.

Kolejny przetarg w sierpniu ub.r. wygrała firma Ecolette sp. z o.o. z Białegostoku. Inwestor zamierza wybudować nowoczesny zakład produkujący ekologiczne palety. Produkcja ma zostać uruchomiona na początku II kwartału 2017 r. W I kwartale br. rozpocznie się budowa hali produkcyjnej o pow. ponad 3000 m² i budynku biurowego o pow. 800 m². Pierwsza z planowanych dwóch linii produkcyjnych będzie wytwarzać 1 500 000 palet rocznie skierowanych zarówno na rynek krajowy, jak i rynki zagraniczne. Zatrudnienie przy produkcji eko palet przy pracującej tylko jednej linii znajdzie docelowo 30 pracowników z Łap i okolic. Uruchomienie drugiej linii planowane jest na późniejszy okres.Wielkość inwestycji szacowana jest na ok. 15 milionów złotych. Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem do uruchomienia budowy ekologicznego zakładu oraz działania marketingowo-handlowe. 

Właścicielem czwartej nieruchomości jest firma Polohay sp. z o.o. z Warszawy, która zamierza wybudować zakład przemysłu zielonego i produkować wysokiej jakości pasze dla zwierząt na bazie głównie lucerny. Będzie je eksportować na rynek europejski oraz do Krajów Bliskiego Wschodu. Fabryka zlokalizowana w Łapach, będzie kontraktować uprawy u lokalnych rolników. Firma planuje zakończenie realizacji pierwszego etapu inwestycji i zatrudnienie ok. 35 osób do II połowy 2017 roku. Obecnie trwają prace związane z przygotowaniem do uruchomienia budowy zakładu.

Inwestorzy, którzy podjęli decyzję o lokalizacji inwestycji na terenie gminy Łapy wskazują przede wszystkim na atrakcyjną cenę w pełni uzbrojonych terenów. Są też bardzo zadowoleni z obsługi inwestora, którą prowadzi Ośrodek Przedsiębiorczości w Łapach.

Kolejne 12 ha Podstrefy Łapy czeka na uzbrojenie

Z myślą o przyszłych potencjalnych inwestorach gmina Łapy w styczniu 2015 r. zakupiła kolejne 12 ha nieruchomości położonej w bezpośrednim sąsiedztwie Podstrefy Łapy, które zostały także objęte Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Na jej uzbrojenie i kompleksowe przygotowanie gmina planuje pozyskać środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020”.

To szansa, że w Łapach powstaną nowe firmy, które będą zatrudniać pracowników.

Zestaw logotypow kolor.jpg

  • Łapy atrakcyjne dla inwestorów
Podziel się

Najnowsze wiadomości