Łapy

Dziś jest:
czwartek, 24.05
19°C
piątek, 25.05
17°C
sobota, 26.05
17°C
Imieniny:
Joanny i Zuzanny
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

W Łapach gościć będzie kadra skoczków na czele z Kamilem Stochem

2017-04-01 06:58
Opublikował: Administrator
… i to już w pierwszych dniach czerwca. Taką, potwierdzoną już wiadomość otrzymaliśmy od kierownictwa polskiej kadry skoczków narciarskich.

Jak to możliwe? Przypadek.  Otóż po przerwie wypoczynkowej, po niewątpliwie wyczerpującym i pełnym sukcesów sezonie, kadrowicze wznowią treningi pracując nad siłą mięśniową. Potem zaplanowany został cykl tzw. ogólnorozwojowy połączony z  dwoma wizytami w specjalnej komorze aerodynamicznej.

Okazało się, że jeden  z fizjoterapeutów kadrowiczów  pochodzi z okolic Białegostoku,  i zaproponował, mimochodem,  pobyt w naszych stronach.   Ponieważ taka komora znajduje się w Grodnie (Białoruś) a plan trenera Stefana Horngachera zawierał  czasowe, totalne odseparowanie się od terenów górzystych i wyciszenie – także medialne - padło na okolice Łap.

Wybrany już został obiekt, którym całkowicie zawładną skoczkowie i sztab szkoleniowy, na okres 10 dni (oddalony o7 km od naszego miasta). W planie jest też spotkanie z kibicami, organizacja spływu kajakowego, dwukrotne wyjazdy do Grodna oraz…. być może start w jednym z biegów Grand Prix Bindugi organizowanym przez miejscowy OKF.

Z tego co udało się nam dowiedzieć – najbardziej z takiej sytuacji ucieszył się Maciej Kot i ulubieniec kibiców Piotr Żyła, który w swoim stylu dodał: „ - he, he – podobno najlepszą paprykę tam mają …i coś do papryki …. he, he”.

Podziel się

Najnowsze wiadomości