Strona główna Miasto i gmina

Historyczne sukcesy łapskich sztangistów

2017-05-09 13:44
Opublikował: Darek Gąsowski

Koniec kwietnia rozpoczął rewelacyjny sezon sportowy dla łapskich ciężarowców. 28-30 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Podnoszeniu Ciężarów. Łapski klub KS Klimat Łapy reprezentowały aż trzy zawodniczki Aleksandra Borek, Magdalena Kłoskowska oraz Patrycja Grochowska. Magdalena wywalczyła srebrny medal mistrzostw, przez co została pierwszą w historii podlasianką, która zdobyła medal Mistrzostw Polski w Podnoszeniu Ciężarów. Natomiast Patrycja otrzymała mały brązowy medal za podrzut z okrągłym wynikiem 100kg.

Tydzień później na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS młodsza siostra Patrycji - Wiktoria Grochowska wywalczyła drugie miejsce w swojej kategorii ustanawiając rekord Polski w podrzucie z wynikiem 60 kg. Dodatkowo jej kolega klubowy Dominik Kmita w ciężkiej walce zdobył brązowy medal.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, nie tylko na arenie ogólnopolskiej, ale i światowej, bo jak widać łapscy zawodnicy są czołówką Polski.