Łapy

Dziś jest:
czwartek, 24.05
20°C
piątek, 25.05
17°C
sobota, 26.05
17°C
Imieniny:
Joanny i Zuzanny
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Członkowie UTW w Łapach kończą kolejny rok działalności

2017-06-19 17:19
Opublikował: Administrator

W dniu 08.06.2017 w sali Inkubatora Przedsiębiorczości członkowie Stowarzyszenia UTW zakończyli rok akademicki 2016/2017. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: burmistrz - Urszula Jabłońska, dyrektor Biblioteki Publicznej – Barbara Bajda, dyrektor  Inkubatora Przedsiębiorczości – Magdalena Perkowska – Szymanowicz.

Spotkanie rozpoczął wykład mgr dietetyki Agaty Laskowskiej pt. „Dieta przy osteoporozie” , która zapoznała licznie zgromadzonych  studentów z następującymi zagadnieniami: przyczyny i objawy choroby, poznanie składników negatywnie oddziałujących na układ kostno-stawowy, poznanie korzyści ze zmiany nawyków żywieniowych oraz pogłębienie samoświadomości w zakresie zdrowego żywienia. Wiedza zdobyta w czasie wykładu będzie przydatna każdemu, kto chciałby zadbać o swoje zdrowie lub działać profilaktycznie w przypadku wystąpienia osteoporozy. Zebrani gorącymi brawami podziękowali za przekazaną wiedzę. Występ dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej w ramach  Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów  Trzeciego Wieku” realizowanego przez Instytut Działalności Publicznej rozpoczął kolejny etap spotkania. Żywiołowość młodych wykonawców, dziecięca radość i entuzjazm wywołała uśmiechy na wszystkich twarzach.

Słowa podziękowania za działalność i zaangażowanie w życie społeczne miasta przekazała zebranym burmistrz Urszula Jabłońska wraz z informacją o przyznaniu dotacji na realizację zadania publicznego pod nazwą ”Życie darem, zdrowie bogactwem – aktywnie w trzeci wiek”.

Za współpracę i udział Stowarzyszenia w projektach prowadzonych przez bibliotekę  podziękowała dyrektor biblioteki Barbara Bajda. Prezes Zarządu  Barbara Gogolewska podsumowała działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku w roku akademickim 2016/2017 i poinformowała zebranych o projektach, które będą realizowane w okresie wakacyjnym oraz jesiennym. Życząc udanych wakacji i atrakcyjnego wypoczynku zakończyła uroczystość.

                                                                                                                     UTW

            

 • Członkowie UTW w Łapach kończą kolejny rok działalności
 • Członkowie UTW w Łapach kończą kolejny rok działalności
 • Członkowie UTW w Łapach kończą kolejny rok działalności
 • Członkowie UTW w Łapach kończą kolejny rok działalności
Podziel się

Najnowsze wiadomości