Łapy

Dziś jest:
czwartek, 24.05
19°C
piątek, 25.05
17°C
sobota, 26.05
17°C
Imieniny:
Joanny i Zuzanny
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Zapraszamy

2017-06-19 17:29
Opublikował: Administrator
Wiejski Dom Kultury zaprasza na coroczną imprezę plenerową na plaży w Uhowie. Sobótka rozpocznie się 24 czerwca o godz. 16.00. Od trzech lat w Uhowie można zobaczyć zespoły na światowym poziomie muzycznym. W zeszłym roku plaża rozbrzmiewała muzyką rockową, w tym roku gwiazdą wieczoru będzie zespół SARAKINA, grający muzykę bałkańską. Będzie też inscenizacja obrzędowa. A na koniec imprezy dyskoteka z DJ Crack (Kamil Perko) z Uhowa.

W programie imprezy również konkursy dla dzieci i dorosłych, koncert zespołu Actis z Uhowa, skecz w wykonaniu młodzieży i występ taneczny seniorów z działań OSL MOPS Łapy, koncert zespołu „Łapskie Nutki”, występy muzyczne Moniki i Pawła Zimny oraz Piotra Czajkowskiego, pokaz sprzętu gaśniczego i ratownictwa poszkodowanych z wypadku samochodu osobowego prowadzone przez Ochotniczą Straż Pożarną z Uhowa.

Sobótka na plaży w Uhowie to najstarsze wydarzenie tego typu w regionie. Pierwsza miała miejsce już w roku 1968, czyli 49 lat temu.

Plaża w Uhowie zostanie kompleksowo zagospodarowana

Wszystko wskazuje na to, że za rok plaża w Uhowie zostanie kompleksowo zagospodarowana. Projekt gminy Łapy o wartości ponad 800 tys. zł przeszedł pozytywną ocenę Rady Stowarzyszenia LGD „N.A.R.E.W”. Dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wyniesie ponad 510 tys. zł.

Projekt zakłada m.in. budowę boiska do siatkówki plażowej, siłowni zewnętrznej, placu zabaw, pomostu, wiat oraz wieży widokowej, czy też grilla murowanego. Powstanie również budynek sanitarny i sauna. Plaża w Uhowie zamieni się w idealne miejsce do rekreacji i wypoczynku na wysokim poziomie.

Planowane rozpoczęcie prac to wiosna 2018 r.

  • Zapraszamy
Podziel się

Najnowsze wiadomości